دو عرضه اولیه در راه بورس/ بگیلان چقدر پول می‌خواهد؟

بر اساس اعلام مقامات بورس دو روز پایانی فعالیت بورس در هفته جاری با دو عرضه اولیه همراه خواهد بود.

به گزارش خبرانلاین، بر اساس پیش بینی های صورت گرفته تعداد ۲۵۸ میلیون سهم شرکت توسعه مسیر برق گیلان، فردا(سه‌شنبه) با نماد معاملاتی "بگیلان" در فرابورس ایران عرضه اولیه می‌شود.

این میزان سهم معادل ۶ درصد سهام این شرکت است و عرضه الویه مذکور به‌عنوان یازهمین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه، با نماد معاملاتی "بگیلان" در فرابورس ایران عرضه می‌شود.

این میزان سهام در محدوده قیمتی ۲۲۰۰تا ۲۴۰۰تومان برای هر سهم و با سهمیه ۸۰سهمی برای هر کد حقیقی و حقوقی عرضه خواهد شد.

تعداد ۲۴۹ میلیون و ۴۰۰ هزار سهم از کل سهام قابل معامله در فرآیند کشف قیمت جهت عرضه به عموم اختصاص خواهد یافت و تعداد ۸ میلیون و ۶۰۰ هزار سهم شرکت توسعه مسیر برق گیلان نیز در روز پس از عرضه اولیه این شرکت به صندوق‌ها با ضریب تخصیصی بازاری هر دارنده واحد صندوق تعلق می‌گیرد.

گفتنی است بر اساس قانون، عرضه اولیه سهام شرکت‌ها به صندوق‌های سرمایه‌گذاری در روز کاری بعد از عرضه اولیه با قیمت ثابت کشف شده در فرآیند عرضه اولیه صورت می‌پذیرد.

بگیلان

عرضه اولیه غزر

بر این اساس عرضه اولیه سهام شرکت صنعتی زر ماکارون با نماد (غزر) روز چهارشنبه مورخ هشتم مرداد ۹۹ در بورس تهران انجام می شود.

روز چهارشنبه مورخ هشتم مرداد ۹۹ تعداد ۱۹۲میلیون سهم معادل ۱۲ درصد از سهام شرکت "صنعتی زر ماکارون" است. بر اساس اعلام مدیریت عملیات بازار شرکت بورس اوراق بهادار روز چهارشنبه شرکت زر ماکارون ۱۹۲ میلیون سهم (معادل ۱۲ درصد) از سهام خود را به صورت عرضه اولیه روانه بازار می‌کند. بر این اساس هر کد بورسی در روز عرضه اولیه می‌تواند ۱۵۰ سهم در بازه قیمتی ۳۷۷۵ تا ۳۹۷۵ تومانی ثبت سفارش کند که معادل حداکثر ۵۹۶ هزار تومان خواهد بود.

غزر

۲۲۳۲۲۳

کد خبر 1415096

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =