ماجرای درگیری نظامی حزب‌الله و اسرائیل چه بود؟/ایا واقعیت داشت یا یک توهم بود؟

رسانه های خبری منتسب به رژیم صهیونیستی در روز گذشته اعلام کردند که حزب الله به مرز اراضی اشغالی نفوذ کرده و درگیری نظامی پیدا کرده اند. آیا این اخبار صحت داشت یا توهم صهیونیستی بود؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، روز گذشته رسانه های خبری صهیونیستی در یک جو رسانه ای سنگینی پروپاگاندایی علیه حزب الله لبنان به راه انداختند و مدعی شدند که مقاومت لبنان در حال انتقام گیری از شهادت حسین کامل است. اما روز شب گذشته پس از سه ساعت جو رسانه ای حزب الله لبنان طی یک بیانیه اعلام کرد که هیچگونه درگیری از سوی حزب الله انجام نشده و حتی یک نیروی مقاومت در این منطقه حضور ندارد.

 حزب الله لبنان در بیانیه ای تاکید کرد که اظهارات رسانه های دشمن درباره عملیات نفوذ به داخل فلسطین اشغالی و شهادت و مجروح شدن نیروهای مقاومت، واقعیت ندارد و فقط تلاشی از سوی صهیونیستها برای اختراع پیروزی های خیالی و دروغین است.

در این بیانیه آمده است: به نظر می رسد که ترس و وحشت ارتش رژیم اشغالگر و شهرک نشینان در مرزهای لبنان و حالت آماده باش و و نگرانی شدید آنها از واکنش مقاومت نسبت به جنایت دشمن در به شهادت رساندن برادر مبارز علی کامل محسن و نیز ناتوانی دشمن در اطلاع از قصد و نیت مقاومت، سبب شد تا از لحاظ رسانه ای و میدانی دچار تنش و سردرگمی شود. دشمن اسراییلی اینک مصداق این آیه کریمه است: یحسبون کل صیحه علیهم(هرصدایی بشنوند بر زیان خویش پندارند).

مقاومت اسلامی تاکید می کند که هیچ تیراندازی از جانب او صورت نگرفته است و اظهارات رژیم اشغالگر به هیچ وجه صحیح نیست.

حزب الله افزود: این تیراندازی یک جانبه و فقط از طرف دشمن اسراییلی بوده است که دچار ترس و نگرانی شده بود. مقاومت اسلامی تاکید می کند که هیچ درگیری و یا تیراندازی از جانبش در حوادث امروز تا این لحظه صورت نگرفت.

حزب الله در پایان تاکید کرد که پاسخ ما به شهادت "علی کامل محسن" که اخیرا با حملات صهیونیستها در اطراف فرودگاه بین المللی دمشق به شهادت رسید، حتمی است. همچنین بمباران امروز روستای الهباریه و اصابت راکت به منزل یک غیرنظامی نیز بی پاسخ نخواهد ماند.

ماجرا از چه قرار بود؟

 رسانه‌های صهیونیستی و منطقه عصر دیروز (دوشنبه) در خبری جنجالی از درگیری میان ارتش رژیم اشغالگر فلسطین و «جنبش حزب الله» در مرز میان لبنان و سرزمین‌های اشغالی خبر دادند، درگیری که با گذشت حدود ۳ ساعت، پایان یافته است.

رسانه‌های صهیونیستی عصر دیروز به طور هماهنگ از وقوع چند انفجار و تبادل آتش در مزارع اشغالی «شبعا» و تپه‌های «کفرشوبا» در مناطق مرزی لبنان و فلسطین اشغالی خبر دادند، خبری که معلوم بود هدایت شده است و صهیونیست‌ها به دنبال پروپاگاندای (تبلیغات سیاسی) مورد نظر خود هستند.

به گزارش ایرنا، شبکه خبری «الجزیره» قطر نیز به نقل از منابع صهیونیستی گزارش داد که توپخانه رژیم اسرائیل تپه‌های کفرشوبا و اطراف مزارع شبعا را گلوله‌باران کرده است.

نکته جالبی که در درگیری دیروز وجود دارد این است که در منطقه مورد اشاره صهیونیست‌ها حتی یک نیروی حزب الله نیز حضور نداشته و اشغالگران به دلیل ترس حتی از سایه خود، اقدام به تیراندازی و گلوله پراکنی به خاک لبنان کرده‌اند.

تارنمای روزنامه «اسرائیل الیوم» در خبراولیه خود از این درگیری متوهمانه نوشت: نیروهای حزب الله، یک تانک «مرکاوا»ی اسرائیل را با موشک هدف قرار دادند.

بر اساس گزارش دیگری از رسانه‌های رژیم صهیونیستی، نیروهای این رژیم به سمت نیروهای حزب‌الله که سعی داشتند وارد فلسطین اشغالی شوند، ‌ آتش گشودند.

دقایقی از آغاز درگیری متوهمانه در مرز سرزمین‌های اشغالی و لبنان نگذشته بود که "بنیامین نتانیاهو" طی سخنانی در واکنش به این موضوع گفت، آنچه که در مرزهای مشترک با لبنان روی داده، حادثه امنیتی ساده‌ای‌ نیست؛ وضعیت مرزهای شمالی را تحت نظر داریم و ارتش اسرائیل آماده هر سناریویی است و برای تضمین امنیت نزدیک یا دور از مرزها، اقدام خواهیم کرد.

 نتانیاهو، دولت لبنان و حزب الله را مسئول حملاتی دانست که از خاک این کشور انجام شود، حملاتی که اصلا رخ نداده و فقط در فکر صهیونیست‌ها بوده است.

"اویخای ادرعی" سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی نیز به دنبال سخنان نتانیاهو با صدور بیانیه‌ای مدعی شد که ارتش (اسراییل) «عملیات تخریبی» در منطقه "جبل روس" را خنثی کرد. نیروهای ارتش توانستند عملیاتی را که یک گروه سه الی چهار نفره از نیروهای حزب‌الله طراحی کرده و درصدد اجرای آن بودند، ناکام بگذارند. این افراد چند متری از خط آبی (که خط عقب‌نشینی اسرائیل پس از جنگ سال ۲۰۰۶ است)، عبور کردند و وارد اسرائیل شدند.

ادرعی افزود که نظامیان اسرائیلی به سمت نیروهای حزب‌الله آتش گشودند. در این درگیری‌ها آسیبی به نیروهای اسرائیلی نرسید.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی بدون ارایه سندی با بیان اینکه شماری از نیروهای حزب‌الله در این درگیری زخمی شدند، گفت که جاده‌ها در منطقه شمال به زودی باز می‌شود و زندگی عادی جریان پیدا می‌کند؛ اما روزهای پرتنش و سختی پیش رو داریم.

 تناقض سخنان سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی در همین جا روشن است؛ اگر نیروهای حزب الله به ارتش این رژیم در شمال سرزمین‌های اشغالی حمله کرده، چگونه جاده‌ها به سرعت باز می‌شوند و روند زندگی عادی جریان پیدا کرده است!.

هنوز ساعاتی از اقدام و ادعای صهیونیست‌ها علیه لبنان نگذشته بود که جنبش حزب الله در بیانیه‌ای ادعای رژیم صهیونیستی را مبنی بر اینکه حمله و درگیری دیروز در جنوب لبنان از سوی نیروهای حزب الله آغاز شد، تکذیب کرد که قبل تر این بیانیه را خواندیم.(اینجا)

چرایی حملات ارتش رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان

منابع سوری و لبنانی دوشنبه هفته گذشته از حمله هوایی بمب‌افکن‌های رژیم صهیونیستی به نزدیکی فرودگاه دمشق پایتخت سوریه خبر دادند که در اثر این حمله تجاوزکارانه، پنج نفر از جمله علی کامل محسن عضو جنبش حزب‌الله لبنان به شهادت رسیدند.

همین مساله باعث شد که حزب الله اعلام کند که انتقام خون شهید کامل محسن را خواهد گرفت و همین باعث ترس و نگرانی صهیونیست‌ها شد و موجب گردید که ارتش این رژیم شمار زیادی از نیروهای خود را به همراه مقداری زیادی از تجهیزات به مرز لبنان در شمال سرزمین‌های اشغالی ارسال کند.

این نیروها که در آماده‌باش کامل در مرزهای لبنان حضور یافتند و با نگرانی منتظر حمله نیروهای حزب الله بودند، متوهمانه فکر می‌کنند که نیروهای این جنبش در حال ورود به سرزمین‌های اشغالی هستند، در حالی‌که حتی یک نیروی حزب الله نیز در آن منطقه حضور نداشته است، همین مساله باعث شروع گلوله‌باران روستای الهباریه در تپه‌های کفر شوبا می‌شود، پس از ساعتی صهیونیست‌ها متوجه می‌شوند که هیچگونه اقدامی از سوی حزب الله علیه آنها نشده و مقامات صهیونیست به دلیل ترس و توهم نیروهای خود، درگیری علیه لبنان را شروع کرده‌اند که پس از گذشت حدود دو ساعت گلوله‌باران بدون نتیجه، دستور توقف آن را صادر می‌کنند.

درگیری عصر دیروز در مرز لبنان و سرزمین‌های اشغالی نشان می‌دهد که نیروهای ارتش صهیونیستی با ترس و نگرانی در این منطقه حضور دارند و به همین دلیل با توهم‌سازی حتی از سایه خود نیز می‌ترسند.

البته نظامیان صهیونیست و مقامات این رژیم باید با این ترس و نگرانی زندگی کنند، چرا که دوران "به زن در رو" تمام شده و حزب الله این موضوع را هر چند در دو جنگ ۲۰۰۰ و ۲۰۰۶ با تحمیل شکست سخت به صهیونیست‌ها ثابت کرده، ولی هنوز ضربه کاری خود را بر بدنه متوهم ارتش صهیونیست نزده است، ضربه‌ای که زمان و مکان آن برای صهیونیست‌ها نامشخص است و این کابوس برای آنها ادامه خواهد داشت.

310 310

کد خبر 1415208

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =