مراکز غذایی کیش زیر ذره بین کارشناسان بهداشتی

بازرسین واحد بهداشت محیط مرکز توسعه سلامت کیش ضمن ارایه آموزش های پیشگیرانه از شیوع ویروس کرونا میان مردم جزیره کیش از ۲ هزار و ۵۳۲ مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی نیز بازدید کردند.

به گزارش خبرآنلاین وبه نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، محمدرضا رضانیا رئیس مرکز توسعه سلامت کیش از بازدید ۲ هزار و ۵۳۲ مورد در سطح جزیره کیش که ارتباط مستقیم با سلامت اقشار مختلف جامعه داشت خبر داد و گفت: از این تعداد بازدیدهای انجام شده ۹۵۹ مورد مربوط به مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در این منطقه بود.

وی در ادامه افزود: در پی بازدید های بازرسان واحد بهداشت محیط از اماکن عمومی، ضمن این که ۲مورد متخلف به دادگاه معرفی شد، تعداد۵ واحد صنفی نیز به علت توجه نکردن به تذکرات کارشناسان بهداشت محیط پلمپ شد.

به گفته رضانیا، ارایه آموزش و آگاهی بخشی از خطرات ناشی از بیماری کرونا به صنوف مختلف در جزیره کیش از وظایف اصلی واحد بهداشت محیط است که در این میان ۲ هزار و ۵۳۲ مورد آموزشی در خصوص "ضدعفونی و گندزدایی محیط و ابزارهای مورد استفاده در محل کار برای افراد برگزار شده است.

وی در خصوص استفاده از تجهیزات پرتابل به منظور بررسی و سنجش مواد غذایی در این منطقه افزود: از تعداد ۳۸۳ مورد، ۱۷مورد روغن،۳۰۶ مورد دما، ۳۰ مورد از نظر شوری و ۳۰مورد از نظر ph مورد سنجش قرار گرفته است.

رئیس مرکز توسعه سلامت کیش با بیان این که شاخص فعالیت های واحد بهداشت محیط مرکز توسعه سلامت کیش اجرای طرح تشدید نظارتی در مواقع بحران به ویژه دوران همه‌گیری ویروس کرونا است اظهار داشت: با همکاری بهداشت محیط با بسیج ناحیه مقاومت سپاه کیش همه امکانات از ابتدای بحران با هدف حفظ و ارتقای سطح سلامت کیشوندان و همچنین ارتقای شاخص‌های بهداشتی مراکز تهیه، توزیع و فروش موادغذایی و اماکن عمومی نظارت و کنترل می شود.

شایان ذکر است: ۱۳مورد بازدید از مدارس،۴مورد بررسی آلودگی ناشی از فاضلاب،۲۵ مورد نمونه برداری از نانوایی ها،۳۵ مورد صدور صلاحیت بهداشتی،۱۴۶مورد بازدید از غرفه های آرایشی و بهداشتی و رسیدگی به ۱۰۰مورد شکایات واصله به واحد بهداشت محیط کیش از جمله اقدامات انجام شده توسط مرکز توسعه سلامت کیش در تیر ماه بود.

46

کد خبر 1415233

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =