شهرداران، کنگره را به جان ترامپ انداختند

فارس نوشت: شهردار شش شهر آمریکایی از کنگره خواسته‌اند اعزام نیروهای نظامی از جانب دولت فدرال به شهرهای این کشور را غیرقانونی کند.

شهردار شش شهر آمریکایی روز گذشته (دوشنبه) در نامه‌ای از کنگره خواستند اعزام نیرو‌های نظامی به دستور دولت فدرال به شهر‌های این کشور را غیر‌قانونی کند.

به نوشته وبگاه «ای‌بی‌سی نیوز»، شهردار شهر‌های پورتلند، سیاتل، شیکاگو، کانزاس، آلبوکرک‌، نیو مکزیکو و واشنگتن در نامه‌ای به مجلس نمایندگان و سنای آمریکا نوشتند:‌ «به‌ کار‌گیری بد و چشمگیر نیروی فدرال در شهر‌ها به دلیل اعتراضات به مقامات محلی هرگز نباید توسط این دولت صورت بگیرد».

مقامات محلی شهر پورتلند و ایالت اورگان نیز گفته‌اند کسی خواستار حضور مأموران پلیس فدرال در این شهر نیست.

درخواست این شش شهردار آمریکایی در حالی مطرح شد که روز گذشته (دوشنبه) برخی مقامات آمریکایی گفتند تا زمانی که حملات علیه دادگاه فدرال شهر پورتلند متوقف نشود، مأموران نظامی در این شهر خواهند ماند و ممکن است به زودی مأموران بیشتری به آنان اضافه شوند. 

روزنامه واشنگتن پست نیز روز گذشته با انتشار خبری نوشت دولت ترامپ قصد دارد برای سرکوب اعتراضات در شهر پورتلند شمار مأموران پلیس فدرال در این شهر را افزایش دهد.

این روزنامه آمریکایی با انتشار این خبر نوشت که تقویت حضور ماموران فدرال در اطراف دادگاه شهر پورتلند تصمیمی است که هفته پیش توسط مقامات اتخاذ شده و طی آن تصمیم گرفته شد تا ۱۰۰ نیروی فدرال بیشتر به این شهر اعزام شوند و این نیروها از پنجشنبه شب در حال وارد شدن به این شهر هستند.

بامداد امروز نیز «تد وییلر»، شهردار شهر پورتلند خواستار برگزاری نشستی فوری با مقامات وزارت امنیت داخلی آمریکا شد تا در مورد آتش‌بس و خروج نیرو‌های فدرال از این شهر به بحث بپردازند.

310 310

کد خبر 1415234

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =