تراکنش‌های الکترونیکی در قم در زمان کرونا ۲ برابر شد

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قم از دو برابر شدن تراکنش‌های الکترونیکی در زمان کرونا در قم خبر داد و گفت: تعداد کل تراکنش‌های انجام‌شده در هشت ماه توسط دستگاه‌های استان بیش از ۳۹ میلیون تراکنش ثبت‌شده است.

به گزارش خبرآنلاین از قم : محمدرضا گروسی ، با اشاره به وظایف و رسالت مردم و دستگاه‌ها در مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: از ابتدای پیدایش این ویروس در استان قم، در راستای کم کردن آسیب‌های این ویروس، مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا در سطح استان اجرایی شده و تمام تمهیدات لازم اندیشیده شده است.

وی راه‌اندازی کارگروه دولت الکترونیک و کمیته‌های ذیل آن را در زمان شیوع ویروس کرونا مورد توجه قرار داد و افزود: با توجه به موضوع کارگروه دولت الکترونیک و تأکید ستاد ملی و ستاد استانی مبارزه با کرونا و شخص استاندار، اداره کل فناوری ارتباطات و اطلاعات استان، دستگاه‌ها و ادارات استان را ملزم به ارائه فعالیت‌های خود در قالب خدمات الکترونیک کرده و به حداقل رساندن حضور مردم در اجتماعات در دستور کار قرار گرفت.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قم فعالیت دستگاه‌های مرتبط جهت پیشگیری از این ویروس را از ابتدای پیدایش آن، مثبت ارزیابی کرد و گفت: فرایندهای موردنظر بر اساس هدف‌گذاری در بخش دولت الکترونیک توسعه خوبی داشته و ادارات و دستگاه‌ها به سمت ارائه خدمت خود به‌صورت غیرحضوری و از طریق سامانه و در سایت  حرکت کردند.

وی استان قم را در مقایسه با سایر استان‌ها در ارائه خدمات الکترونیکی پیشرو دانست و گفت: تعداد کل تراکنش‌های انجام‌شده در هشت ماه توسط دستگاه‌های استان ۳۹ میلیون و ۲۳۶هزار و ۷۲۷ تراکنش ثبت‌شده و تعداد تراکنش‌ها در مدت قبل از کرونا در حدود ۲۰ میلیون بوده که رشدی دو برابر در ۴ ماه شیوع کرونا را نشان می‌دهد.

گروسی فرصت‌های ایجادشده در کنار آسیب‌های شیوع ویروس کرونا را تشریح و بیان کرد: این شرایط امکان ارائه خدمات خوب و مناسب را به شهروندان ایجاد کرده و بر این اساس تعداد خدمات الکترونیکی که در بستر پیشخوان امکان ارائه داشته را برای دستگاه‌ها فعال کرده‌ایم و ۹۹ خدمت جدید به مجموعه‌ها و پیش‌خوان‌ها اضافه شد.

46

کد خبر 1415383

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =