چرا برخی نمایندگان با تشکیل ‌"کمیسیون مستقل جمعیت" در مجلس مخالفت کردند؟

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس ‌با اشاره به نظرات موافق و مخالف تشکیل کمیسیون جمعیت گفت: تشکیل کمیته برای جمعیت و خانواده به عنوان یک تهدید امنیتی و پرداختن به ابعاد و زوایای مختلفی آن کفایت نمی‌کند.

به گزارش خبرآنلاین وبه نقل از تسنیم: حجت‌الاسلام محمدتقی نقدعلی  با اشاره به شبهات مطرح شده در خصوص تشکیل و یا عدم تشکیل کمیسیون ویژه جمعیت در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: البته مخالفت نمایندگان با تشکیل کمیسیون مستقل جمعیت، به معنای مخالفت با اصل پرداختن به تهدید بزرگ کاهش جمعیت و خانواده نیست، بلکه معتقدند برای این مسئله تشکیل کمیته مربوطه کفایت می‌کند.

وی تصریح کرد: در کمیسیون فرهنگی مسائل مختلفی مطرح است و برای هرکدام از آنها کمیته‌ای تشکیل می‌شود، اما برخی از نمایندگان مدافع و موافق تشکیل کمیسیون جمعیت، اعتقاد دارند که هرچقدر هم که کمیته را تقویت کنیم به درستی به این تهدید نه تنها اجتماعی بلکه امنیتی به طور کامل رسیدگی نمی‌شود.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس ‌با بیان نظرات موافق و مخالف تشکیل کمیسیون جمعیت خاطر نشان کرد: پرداختن به این تهدید دارای زوایای مختلفی است و در قالب یک کمیته نمی‌توان سیاست‌های حمایتی، تشویقی و تنبیهی را برای آن در نظر گرفت که مسیر به خطا رفته کنترل جمعیت را جبران کند.

وی افزود: مخالفان نیز معتقد بودند که با این وجود باید برای بیشتر موضوعات کمیسیون فرهنگی، کمیسیون‌های مجزایی تشکیل دهیم، این در حالی است که موضوع اهمیت جمعیت در مقایسه با سایر موضوعات قابل مقایسه نیست.
نقدعلی گفت: با وجود اینکه در ابتدای این امر با استدلال اینکه تعدد کمیسیون‌ها مانند تعدد فراکسیون‌هاست و سودی ندارد، از امضاکنندگان تشکیل کمیسیون نبودم اما در حال حاضر با حضور در جلسات و پی‌بردن به عمق مطلب برای پیگیری تشکیل کمیسیون جمعیت، در گروه موافقان قرار گرفتم.
48
کد خبر 1415410

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =