معرفی نقاشان زنِ ایرانی به جامعه جهانی

نقاشان زنِ ایرانی، در قالب یک کتابِ پژوهشی و مرجع، به جامعه جهانی معرفی خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کتاب «نقاشان زن ایران» نخستین اثر از پروژه مجموعه کتاب هنرمندان ایران، به زبان انگلیسی منتشر خواهد شد.

این کتاب با هدف معرفی نقاشان زن معاصرایران و ایجاد بستر برای حضور آنها در رویدادهای بین‌المللی و نمایشگاهی در خارج از کشور گردآوری و منتشر خواهد شد.

جلد اول این کتاب، یک منبع پژوهشی است که به تاریخ و تبارشناسی هنر نقاشی در ایران و همچنین بررسی زنان ممتاز نقاشی معاصر ایران می‌پردازد. در این جلد همچنین یک‌صد نقاش زن ایران به جامعه بین‌المللی معرفی خواهند شد.

جلد دوم مجموعه «نقاشان زن ایران»، به بیوگرافی اجمالی زنان نقاش حرفه‌ای معاصر ایران اختصاص یافته است و یک بانک اطلاعاتی از هنرمندان زن فعال در عرصه هنر نقاشی به شمار می‌رود. در این اثر تحقیقی، ۱۲۰۰ هنرمند فعال و تاثیرگذار شناسایی شده‌اند تا شرایط معرفی آنها در عرصه‌های بین‌المللی نقاشی فراهم شود.

کتاب «نقاشان زن ایران» به دلیل پتانسیل بالای آثار هنرمندان زن ایرانی با هدف شناساندن آن‌ها به جامعه جهانی و فضاهای نمایشگاهی بین‌المللی توسط موسسه فرهنگی «بات» گردآوری و توسط انتشاراتی در کانادا نشر و عرضه خواهد شد.

کتاب «نقاشان زن ایران» و دیگر سری از مجموعه کتاب‌های هنرمندان ایران، فقط به زبان انگلیسی و طبق استاندارهای نشر جهان، اوایل سال ۲۰۲۱ در کانادا و اروپا منتشر خواهد شد.

تولید این کتاب در حال حاضر در مرحله تحقیق و گردآوری و ثبت‌نام از هنرمندان نقاش است و هنرمندان جهت آگاهی از حضور در کتاب و ثبت نام می‌توانند به سایت موسسه فرهنگی «بات» مراجعه کنند.

۵۷۵۷

کد خبر 1415435

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =