تابلوهای بنکسی به کمک یک بیمارستان می‌شتابد

ایسنا نوشت: بنکسی تابلوهای نقاشی سه‌گانه‌ای را با هدف جمع‌آوری کمک مالی برای بیمارستانی در بیت‌لحم به مزایده می‎گذارد.

سه تابلو نقاشی رنگ روغن اثر «بنکسی» که به بحران مهاجرت اشاره دارند در حراجی ساتبیز لندن به فروش گذاشته خواهند شد.

انتظار می‌رود این تابلوهای نقاشی که به عنوان «منظره دریای مدیترانه» شناخته می‌شوند به قیمت  ۸۰۰ هزار الی ۱.۲ میلیون پوند به فروش برسند.

به نظر می‌رسد «بنکسی» برای خلق این سه تابلو نقاشی از سبک دوره رمانتیسم منظره استفاده کرده باشد و جلیقه‌های نجات نارنجی رنگ و حلقه‌های نجاتی را در سواحل دریا خلق کرده تا به این وسیله مرگ مهاجرانی که در دهه اخیر به اروپا سفر کردند را به تصویر بکشد.

مدیر بخش هنر معاصر اروپایی در حراجی ساتبیز بیان کرد: «این تابلوهای سه‌گانه در گالری «ساتبیز» و در کنار آثار برخی از برترین نقاشان منظره تاریخ از جمله بلوتو، فن خوین و ترنر نصب شده است. با این حال این تابلوهای بنکسی از نظر پیام سیاسی که دارند منحصر بفرد هستند.»

قرار است این سه اثر در جریان حراجی روز بیست و هشتم جولای ساتبیز در کنار خودنگاره‌ای از «رامبرانت» به فروش گذاشته شوند.

بنکسی هنرمند گرافیتی‌کار اهل بریستول است که با نقاشی‌های دیواری و هنر گرافیتی اعتراضی خود، شهرت جهانی دارد، با این حال هنوز هویت اصلی او فاش نشده است. نقاشی‌های این هنرمند بیشتر به مسائل سیاسی و موضوع‌هایی مانند گرمای جهانی، جنگ، شنود غیرقانونی و شرایط سخت کاری پرداخته است. تاکنون بارها نقاشی‌های این هنرمند از روی دیوار جدا و به قیمت‌های چشمگیر فروخته شده است.

۲۵۸۲۴۵

کد خبر 1414923

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =