استاندار همدان: طرح‌های عمرانی همدان در قالب «جهش تولید» و «حرکت اقتصادی» در دست اجراست

استاندار همدان گفت: طرح‌های عمرانی و اقتصادی این استان باید تا پایان دولت دوازدهم به بهره برداری برسد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از همدان ؛ سید سعید شاهرخی در نشست ویدیو کنفرانس با فرمانداران استان همدان گفت: اهمیت و حساسیت ماه‌ها و روزهایی که تا پایان سال در پیش است می‌طلبد تا با عزم راسخ برنامه‌هایی که در استان تدوین شده را پیش برد و در کنار آن برای ارتقای سلامتی مردم و کنترل روند شیوع ویروس کرونا نیز تلاش کرد.

وی خاطرنشان کرد: قرار گرفتن در سال پایانی فعالیت دولت دوازدهم اهمیت و حساسیت این روزها را برای مسوولان بیشتر نمایان می‌کند، بنابراین باید در زمان باقی مانده به نحوی برنامه‌ریزی کرد که طرح‌های در دست اجرا به مرحله نهایی برسد.

استاندار همدان افزود: روند اجرای برخی از طرح‌ها نیاز به پیگیری در سطح ملی دارد اما برخی هم باید در استان دنبال شود که در این راستا فرمانداران باید در حوزه اقتصادی و عمرانی، حقوق شهرستان‌ها را مطالبه و موانع اجرای طرح‌ها را پیگیری و رفع کنند.

وی اظهار داشت: ۲۲ طرح مهم و اثرگذار شهرستان همدان یک به یک بررسی شده تا شرایط و چگونگی طرح‌ها، روند اجرا و موانع پیش‌روی آنها احصا و برای شتاب بخشیدن به پیشبرد آنها برنامه مناسب اتخاذ شود.

استاندار همدان افزود: نهایی شدن طرح‌های در دست اجرا تحول جدی در استان و شهرستان‌ها ایجاد می‌کند بنابراین برای رسیدن به این هدف در دسترس و دست یافتنی، باید با هم افزایی و اتحاد همه با هم حرکت کنند.

شاهرخی تاکید کرد: تامین اعتبار مورد نیاز برای طرح‌ها بر عهده مرکز استان است و فرماندان هم علاوه بر پیگیری نباید اجازه بدهند موانع محلی و محدودیت شهرستانی تاثیری در روند اجرای طرح بگذارد.

وی خطاب به مدیران تصریح کرد: چنانچه در اجرای طرح‌ها همکاری با فرماندارن صورت نگیرد از ورود مدیران کم‌کار به استانداری جلوگیری می‌شود چراکه نباید برای یک کار کارشناسی، طرحی ماه‌ها معطل بماند.

بالاترین مقام اجرایی استان همدان با بیان اینکه پشتیبان نظرهای مثبت و توسعه گرا هستم افزود: فرمانداران باید حرف اول و آخر را در شهرستان محل خدمت بزنند و مدافع حقوق مردم باشند.

شاهرخی اضافه کرد: هدف مجموعه استانداری از این جهت‌گیری‌ها توجه به سه اولویت اقتصاد، معیشت مردم و اشتغال جوانان است بنابراین با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، وقت خود را وقف تحقق این کارها کرده است.

وی تاکید کرد: با وجود مشکلات و محدودیت‌هایی که در سطح ملی برای کشور و این ملت ایجاد شده است باید کارهای خوب و خدمات صورت گرفته را به مردم اطلاع رسانی و کارنامه اقتصادی دولت را در هفته دولت منتشر کرد.

استاندار همدان گفت: به موازات فعالیت‌های اقتصادی و عمرانی، کشور، امروز با بلای بزرگی به نام ویروس کرونا مواجه هستیم؛ ویروسی که تمام جهان از جمله ایران را تحت تاثیر خود قرار داده و مسائل اقتصادی نیز تحت شعاع قرار گرفته است.

شاهرخی افزود: رییس جمهوری دولت تدبیر و امید همواره در نشست ستاد ملی کرونا به توجه بر سیاست‌ها و برنامه‌های مصوب در راستای ۲ اولویت سلامت و معیشت، اشتغال و اقتصاد مردم تاکید دارد.

46

کد خبر 1415525

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =