در گفتگوی سخنگوی وزارت خارجه با همتای ترکیه‌ چه گذشت؟

در گفتگوی ویدئو کنفرانسی سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با حامی آکسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه همکاریهای حوزه های سخنگویی و دیپلماسی عمومی و فرهنگی در دو وزارت امور خارجه مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش خبرآنلاین، طرفین در این گفتگو علاقمندی خود برای ارتقاء همکاریهای حوزه سخنگویی در سطح چند جانبه و در سازو کارهایی که دو کشور مشترکا در آن عضویت دارند را نیز اعلام و ضرورت ارتقاء همکاریها فیمابین رسانه های دو کشور و تبادل هیئتهای رسانه ای با هدف افزایش شناخت اصحاب رسانه دو کشور از دیدگاه های طرف مقابل را مورد تاکید قرار دادند.

تلاش برای بر طرف سازی برخی سوء برداشتها در حوزه های رسانه ای دو کشور نیز از دیگر موارد مورد گفتگوی سخنگویان دو وزارت امور خارجه بود که توافق شد بطور جدی مورد توجه و اهتمام قرار گیرد.

 سیدعباس موسوی همچنین پس از این گفتگوی ویدیو کنفرانسی در توئیتی نوشت:

امروز با همتای ترکیه ای جناب آقای حامی آکسوی گفتگوی مفصل، مفید و صمیمانه ای در خصوص هم افزایی و همکاری فرهنگی و رسانه ای میان دو کشور دوست، برادر و همسایه داشتیم. افزایش تبادلات رسانه ای و اجرای تفاهمنامه های مرتبط با دیپلماسی عمومی و رسانه ای مورد تاکید طرفین بود.

311311

کد خبر 1415717

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =