بازدید مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از طرح تعریض و اصلاح جاده ساحل جنوبی به سمت روستای دفاری

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در ادامه بازدیدهای خود از طرح های عمرانی سطح جزیره قشم طرح تعریض و اصلاح جاده ساحل جنوبی به سمت روستای دفاری دیدن کرد و در جریان آخرین وضعیت پیشرفت این پروژه قرار گرفت.

به گزارش خبرآنلاین از قشم :  روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، حمیدرضا مومنی و جمعی از همیات همراه در این بازدید بر سرعت بخشیدن روند اجرایی این طرح با هدف افزایش ایمنی مسیر دسترسی و همچنین توسعه حوزه گردشگری روستای دفاری تاکید کرد.
طرح تعریض و تبدیل جاده به بلوار ورودی روستای دفاری قشم در فاز نخست تا این روستا ادامه دارد و هدف نهایی این پروژه در مراحل بعد، اتصال جاده ساحل جنوبی به ساحل شمالی جزیره قشم خواهد بود.
احداث بلوار و تعریض این مسیر به طول یک هزار و ۵۰۰ متر و با اعتبار ۴۰ میلیارد ریالی در حال انجام است و طبق برنامه زمان بندی این پروژه تا پایان شهریورماه به اتمام رسیده و آماده بهره برداری خواهد شد.
براساس تفاهم نامه امضا شده برای این طرح، قرار است خاکریزی این طرح توسط شورای اسلامی دفاری صورت گرفته و آسفالت، جدول گذاری، فضای سبز و روشنایی این پروژه از سوی سازمان منطقه آزاد قشم انجام شود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در ادامه از محوطه در نظر گرفته شده برای احداث پارک و زمین ورزشی در روستای دفاری بازدید کرد. برای احداث پارک و همچنین زمین فوتبال این روستا در مجموع زمینی به مساحت ۲۰ هزار متر مربع پیش بینی شده است.
مومنی و هیات همراه در بخش پایانی بازدیدهای روز چهارشنبه خود از پروژه بلوارکشی و اصلاح مسیر دسترسی به سمت جزایر ناز بازدید کرد. این طرح مسافتی حدود ۴ کیلومتر و با اعتباری بالغ بر ۱۲۰ میلیارد ریال توسط پیمانکاران محلی جزیره قشم مراحل مطالعاتی و آماده سازی را طی می کند.

46
کد خبر 1415793

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =