دعای عرفه در ۱۵۰ نقطه استان کرمان برگزار می‌شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان از برگزاری دعای عرفه در ۱۵۰ نقطه استان کرمان با رعایت پروتکل‌های مقابله با ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از کرمان : حجت‌الاسلام غلامحسین حقانی ، با اشاره به اینکه در آستانه روز عرفه قرار داریم اظهار داشت: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و استان کرمان تمهیدات ویژه‌ای برای برگزاری دعای عرفه در استان اندیشیده شده است.

وی با بیان اینکه یکی از مستحباتی که در برگزاری دعای عرفه وجود دارد برگزاری این مراسم پرفیض در فضای باز و در زیر آسمان است گفت: به همت همه هیئت‌های مذهبی استان و مساجد برنامه‌ریزی‌های ویژه‌ای برای برگزاری این آیین در استان شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه مساجد و هیئت‌های مذهبی استان کرمان تاکنون نیز در برگزاری مراسم مذهبی با رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی خوش درخشیدند تصریح کرد: نگاه هیئت امنای مساجد و هیئت‌های مذهبی استان کرمان به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی مقابله با ویروس کرونا نه فقط نگاه قانونی که نگاه شرعی و تکلیف دینی خود می‌دانند.

وی با اشاره به جزئیات برگزاری دعای عرفه امسال در استان کرمان بیان کرد: مراسم امسال در فضای باز برگزار شده و تمهیداتی اندیشیده که دعای عرفه در مکان‌های بیشتر و با جمعیت کمتر و محدودتر برگزار شود.

حقانی استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی را الزامی دانست و گفت: تمامی شهرهای استان کرمان با رعایت دقیق پروتکل‌های وزارت بهداشت و درمان و دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی ستاد کرونا برگزاری مراسم‌ها، دعای عرفه را برگزار خواهند کرد و نظارت در همه اماکن برگزاری دعای عرفه انجام خواهد شد.

وی از برگزاری دعای عرفه در ۱۵۰ نقطه استان کرمان خبر داد و بیان کرد: امیدواریم به سبب این توسلات و راز و نیازها و نیایش‌ها شاهد برون‌رفت از مشکلات و نابودی ویروس کرونا باشیم.

46

کد خبر 1415820

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =