تکمیل خط ۱۰ متروی تهران با مشارکت سرمایه‌گذاران خصوصی

ایرنا نوشت: مدیرعامل شرکت قطار شهری تهران و حومه می‌گوید: بهره‌برداری کامل از طرح خط ۱۰ مترو به استفاده از منابع مالی سرمایه‌گذاران بر اساس یک مدل اقتصادی جدید نیاز دارد و این مدل در حال نهایی شدن است.

«علی امام» روز پنجشنبه گفت: خط ۱۰ حدود ۴۱ کیلومتر طول دارد و تکمیل آن جزو اولویت اصلی مدیریت شهری تهران است اما منابع محدود شهرداری تهران جوابگو نیست و با توجه به شرایط خاص کشور باید از سایر منابع استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه خط ۱۰ مترو از مناطق ۲، پنج و ۲۲ می‌گذرد و ۱۰ ایستگاه آن در منطقه ۲۲ قرار دارد، بیان کرد: زمین‌های مورد نیاز برای احداث مجتمع‌های ایستگاهی در منطقه ۲۲ وجود دارد.

«امام» تاکید کرد: در سال ۱۳۹۸ بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل خط ۱۰ پیش‌بینی شده بود و این میزان امسال افزایش داشته است.

به گفته وی استفاده از منابع غیرنقدی شهرداری‌های مناطق مختلف و همچنین قوانین بالادستی دولت و انتشار اوراق مشارکت می‌تواند در تکمیل این طرح بسیار مهم، اثرگذار باشد.

احداث خط ۱۰ در فاز اول ۳ سال زمان می‌برد

مدیرعامل شرکت مترو تهران تاکید کرد: راه‌اندازی خط ۱۰ مترو تهران در فاز اول حداقل سه سال زمان می‌برد.

وی با اشاره به برگزاری مراسم امضای تفاهم‌نامه با شهردار منطقه ۲۲ نیز افزود: حدود ۱۶ کیلومتر از این خط در منطقه ۲۲ شهر تهران قرار دارد که از محدوده میدان کتاب آغاز شده و تا وردآورد کشیده می‌شود.

۲۳۵۲۳۱
کد خبر 1416007

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =