آمریکایی ها سال آینده افغانستان را ترک می کنند

ایسنا نوشت: آمریکا به روسیه هشدار داد، ایجاد تهدیدات برای امنیت سربازانش در افغانستان را نمی‌پذیرد. وزیر خارجه آمریکا همچنین اعلام کرد که تا ماه مه سال آینده میلادی نیروهای کشورش از افغانستان خارج خواهند شد.

مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد که طبق توافق‌نامه دوحه تا ماه مه سال ۲۰۲۱ ارتش آمریکا از افغانستان خارج می‌شود.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه تصریح کرد: "ما با طالبان توفق‌نامه امضا کردیم سربازان مستقر در افغانستان را به صفر می‌رسانیم. ما نیروهای خود را از آنجا بیرون می‌بریم. امکان دارد ماه مه سال ۲۰۲۱ این اتفاق بیفتد."

او همچنین با اظهار نظر درباره ادعای پیشنهاد جوایزی از سوی روسیه به نیروهای طالبان برای کشتن سربازان آمریکایی گفت: ما به روسیه هشدار داده‌ایم ایجاد تهدیدات برای امنیت سربازان آمریکایی در افغانستان را نمی‌پذیریم.

پامپئو هنگام سخنرانی در جلسه شهادت سنای آمریکا و در پاسخ به سوالی از سوی سناتور باب منندز گفت: می‌توانم به شما این اطمینان را بدهم هر وقت که با سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه صحبت کردم تمامی مسائلی را که جان آمریکایی‌ها را در معرض خطر قرار می‌دهد، مطرح کردم.

وی از گفتن اینکه آیا به ترامپ توصیه می‌کند موضوع را با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری آمریکا مطرح کند، امتناع کرد اما گفت رئیس جمهوری روسیه موضع ایالات متحده را کاملاً خوب می‌داند.

312 310

کد خبر 1416297

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =