برج‌های اداری و ساختمان‌های بلندمرتبه مشهد زیر ذره‌بین ایمنی / نظارت‌ها تشدید می‌شود

با هدف کاهش آسیب‌های برج‌های اداری و تجاری مشهد و مقابله با تخلفات نظارت‌های ایمنی و قانونی افزایش می‌یابد.

به گزارش خبرآنلاین از خراسان رضوی : امیرحسین جوانبخت ظهر امروز در حاشیه بازدید از دومین ساختمان بلند مرتبه شهر که با حضور معاون خدمات شهری شهرداری مشهد انجام شد، اظهار داشت: با هدف کاهش حوادث در ساختمان‌های بلندمرتبه و برج‌های اداری، تجاری و مسکونی در حال احداث و بهره‌برداری شهر مشهد و الزام مالکان به رعایت نکات ایمنی، بازرسی‌های ایمنی و آتش‌نشانی از این اماکن تشدید می‌شود.

وی افزود: این بازدیدها با در نظر گرفتن الزامات قانونی، جنبه پیشگیرانه از حریق و حوادث و حمایتی از مالکین و انبوه سازان در راستای حفظ حقوق عامه انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: از لحاظ اخلاقی، قانونی و شرعی، اگر در برج‌ها و ساختمان‌های بلندمرتبه در حال احداث و حتی پس از بهره‌برداری آسیبی به شهروندان وارد شود، مالکان و سازندگان طبق قانون باید پاسخگو باشند.

قاضی شعبه ۲۰۹ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد و رئیس شورای راهبردی ایمن سازی ساختمان ها و اماکن پرخطر تصریح کرد: از همین رو اعضای کارگروه در بالاترین سطح، ضمن بازدید از ساختمان‌های بلندمرتبه و ارزیابی سطح ایمنی این اماکن، نواقص ایمنی و الزامات اجرایی و قانونی مدنظر آتش‌نشانی، حوزه قضایی، نظام مهندسی و شهرداری را به سازندگان ابلاغ و تا رفع کامل رصد می‌کنند.

مهدی یعقوبی معاون خدمات شهری شهرداری مشهد نیز در ادامه این بازدید با بیان این که کارگروه با محوریت دستگاه قضایی و سازمان آتش‌نشانی شکل گرفته و مسئولان شهری هم از آن حمایت قاطع می‌کنند اظهار کرد: در بازدیدهای ایمنی و آتش‌نشانی از ساختمان‌های در حال احداث، موارد لازم از سوی آتش‌نشانی به سازندگان ارائه تا در اسرع وقت این اشکالات رفع و مشکلات ثانویه در آینده گریبانگیر مالکان و بهره‌برداران نشود.

درادامه این بازدید آتشپاد دوم امیر عزیزی مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد نیزضمن قدردانی از همراهی خوب دستگاه قضایی افزود: این سازمان در موضوع برقراری ایمنی موضوعی در سطح شهرها ، نخستین شهر کشور است که برنامه بازدید های پیشگیرانه ایمنی از برج ها و اماکن بلندمرتبه را آغاز کرده است.

وی گفت: آتش نشانی در مراحل ساخت، دریافت عدم خلاف و بهره‌برداری در کنار افرادی که در راستای ایمن‌سازی ساختمان‌های خود اهتمام دارند خواهد بود و سازندگان می‌توانند سازمان آتش‌نشانی را به عنوان یک مشاور و ناظر کاملاً تخصصی در کنار خودشان ببینند.

وی افزود: هر چقدر ارتباط سازندگان با متولیان ایمنی بیشتر باشد ، مطمئناً این مراحل به شکل بهتری در راستای ایمنی حداکثری شهر پیش خواهد رفت.

48

کد خبر 1416805

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =