اجرای طرح بهداشتی دامپزشکی به مناسبت اعیاد قربان و غدیر در مناطق محروم و صعب العبور  کهگیلویه و بویراحمد

مدیر کل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد از اجرای طرح رایگان بهداشتی دامپزشکی در دهه امامت و ولایت در مناطق محروم و صعب العبور استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یاسوج؛
عبداله بهمنش امروز در حاشیه جلسه هماهنگی اجرای طرح بهداشتی دامپزشکی به مناسبت اعیاد قربان و غدیر در مناطق محروم و صعب العبور کهگیلویه وبویراحمد گفت: با توجه به شرایط کرونایی و مشکلات مناطق دورافتاده  در دسترسی به مراکز درمانی دامپزشکی برای اولین بار در کشور و به ابتکار این استان طرح رایگان بهداشتی دامپزشکی در مناطق محروم و صعب العبور استان طی هفته امامت و ولایت اجرایی خواهد شد.
بهمنش اظهار کرد: در این طرح شهرستانهای ۸ گانه استان به فراخور روزهای این هفته یک منطقه از مناطق روستایی و عشایری که به لحاظ امکانات و دسترسی به خدمات بهداشتی در محرومیت بسر برده احصاء و با حضور مسئولین شهرستانی خدمات معاینه ، درمان ، سمپاشی اماکن دامی ، اهداء بسته های دارویی و سموم رایگان به همراه آموزش های چهره به چهره ارائه خواهد شد.
مدیر کل دامپزشکی کهگیلویه وبویراحمد هدف از اجرای طرح قربان تا غدیر را علاوه بر صیانت از سرمایه‌های دامی، کمک به اقتصاد دامپروری است که این امر از طریق کاهش هزینه‌های درمانی دامداران محقق خواهد شد.
بهمنش از حضور دکتر دامپزشک، کارشناس بهداشتی به همراه  تکنسین های دامپزشکی  در اجرای بهینه این طرح نو و ابتکاری خبر داد و گفت : فعالیت های دامپزشکی در ارتقای سلامت در حوزه فرآورده های خام دامی و مبارزه با بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان از نقش قابل اهمیتی برخوردار است.
کهگیلویه وبویراحمد علاوه بر ظرفیت بالایی از جمعیت طیور ، آبزیان و زنبور عسل دارای ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار راس دام سبک و ۵۵ هزار راس دام سنگین یکی از قطب های دامپروری در جنوب کشور به حساب می آید.

46

کد خبر 1417088

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =