ایمنی برخی مجتمع‌های تجاری مشهد «حداقلی» است

سطح ایمنی در برخی مجتمع‌های تجاری فعال در مشهد حداقلی است و در صورت حادثه احتمالی با مشکلات متعددی روبه‌رو می‌شوند.

به گزارش خبرآنلاین از خراسان رضوی : امیر عزیزی اظهار داشت: بحث بازارها، ایمنی شهروندان و آتش‌نشانان برای مدیریت شهری بسیار مهم است.

وی اضافه کرد: متاسفانه در اماکنی که ما به عنوان خطرآفرین و نا ایمن معرفی کرده‌ایم سطح ایمنی حداقلی است و اگر حادثه‌ای رخ دهد، هم جان شهروندان و هم جان آتش نشانان و نیروهای امدادی در معرض خطر است.

مدیرعامل آتش نشانی مشهد با بیان این که برخی به ما خرده می‌گیرند که در این شرایطی که مالکان و بازاریان به شدت تحت تاثیر اثرات اقتصادی کرونا هستند، این اقدام آتش نشانی فشار مضاعفی به بازاریان وارد می‌کند، افزود: اما ما اعتقاد داریم که در حوزه تامین ایمنی، حتی ثانیه‌ها و لحظه ها را نباید نادیده بگیریم و اگر حادثه‌ای رخ بدهد همه مسئول خواهیم بود.

عزیزی تصریح کرد: مجموعه آتش‌نشانی کاملا به این موضوع اشراف دارد، بازاری که از ۳۰ یا ۴۰ سال قبل ساخته شده و در حال حاضر بهره‌برداری می‌شود، بعضی از موارد ایمنی قابل اصلاح نیست.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد تاکید کرد: اما اگر اکنون به عنوان مثال ایمنی یک بازاری صفر است با مشاوره، کمک و راهنمایی کارشناسان آتش نشانی می‌شود سطح ایمنی آن بازار را ارتقاء داد.

وی با بیان این که نگاه مجموعه آتش نشانی به این مقوله کاملا تعاملی و در راستای تامین ایمنی زائران و مجاوران است ادامه داد: براساس مصوبه چند سال قبل شورای اسلامی شهر مشهد، باید در بازارها و مجتمع‌های تجاری تیم‌های ایمنی، آتش‌نشانی و مدیریت بحران تشکیل می‌شده که متاسفانه بعد از گذشت چندین سال، تعداد انگشت‌شماری از بازارها این تیم را تشکیل داده‌اند.

عزیزی گفت: براساس آماری که همکاران اداره نظارت و پیشگیری آتش‌نشانی داده‌اند، بیشتر حوادثی که در بازارها شاهد آن بودیم مربوط به سیستم‌های برق، الکترونیک و سیم‌کشی‌های نایمن این اماکن بوده که امیدواریم با همراهی مالکین سطح ایمنی در مجموعه ها را بالا ببریم.

48

کد خبر 1417238

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =