تخلف ۴میلیارد ریالی واحدهای صنفی عرضه کننده اقلام پزشکی در سمنان

معاون نظارت ، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان از جریمه حدود ۴ میلیارد ریالی واحدهای صنفی عرضه کننده اقلام بهداشتی و پزشکی در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین  استان سمنان: مهدی یحیایی در جلسه کمیته ارزیابی و نظارت ستاد استانی مقابله با کرونا با اعلام این خبر گفت: از ابتدای سالجاری تا کنون بیش از ۳۲۵ مورد بازرسی از واحدهای صنفی عرضه کننده اقلام پزشکی صورت گرفته است.
وی تصریح کرد:  با توجه به شیوع ویروس کرونا و افزایش تقاضا برای خرید ماسک ، محلول ضد عفونی و دستکش و بمنظور جلوگیری از هرگونه افزایش بی‌رویه قیمت‌ها و مقابله با تخلفات احتمالی این تعداد بازرسی از ابتدای فروردین ماه از واحدهای صنفی عرضه کننده اقلام بهداشتی ، داروخانه ها و تجهیزات پزشکی استان و با حضور دستگاه های مختلف از جمله تعزیرات حکومتی ، اتاق اصناف ، بهداشت و سازمان صمت صورت گرفته است که ۴۶ فقره پرونده تخلف تنظیم شده است.
معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان ادامه داد: این تخلفات اعم از گران‌فروشی، عدم درج قیمت ، احتکار  و اخفاء و امتناع از عرضه کالا به ارزش ریالی بالغ بر ۳ میلیارد  و ۹۰۰ میلیون ریال کشف که جهت بررسی به تعزیرات حکومتی استان ارجاع شده است.
مهدی یحیایی اذعان داشت: مردم عزیز شماره ۱۲۴ ستاد خبری سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان را به خاطر بسپارند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف اعم از گرانفروشی ، کم فروشی ، تقلب ،احتکار،عرضه خارج از شبکه ، عرضه ، فروش ونگهداری کالای قاچاق ، فروش اجباری کالا وخدمات ، عدم درج قیمت و.... را به این سامانه ارتباطی اطلاع دهند.

46

کد خبر 1417475

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =