ظرفیت آزمایشگاه‌های خراسان شمالی برای تست کرونا پاسخگو نیست

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: طرفیت آزمایشگاه‌های استان برای تست کرونا محدود است.

به گزارش خبرآنلاین از خراسان شمالی : سید احمد هاشمی امروز در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا اظهار داشت: توان ظرفیتی آزمایشگاه‌های خراسان شمالی برای انجام آزمایش تست کرونا در روز ۲۲۰ مورد است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر روزانه ۳۰۰ تا ۵۰۰ نفر برای انجام آزمایش کرونا به مراکز درمانی استان مراجعه می کنند افزود: با توجه به اینکه ظرفیت آزمایشگاه استان پاسخگوی نیاز مراجعه‌کنندگان نیست در روز بیشتر از ۲۲۰ مورد نمونه گیری نمی‌توانیم انجام دهیم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با بیان اینکه تا به الان ۲۷۲ نفر در خراسان شمالی بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند به خاطر نشان کرد: هم اکنون ۲۵۵ نفر بر اثر ابتلا به کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند که این رقم در مقایسه با هفته گذشته که ۲۹۷ نفر بود کمتر شده است.

هاشمی در ادامه با اشاره به آمار فوتی‌های ناشی از کرونا در استان بیان داشت: تا دو هفته گذشته آمار فوتی‌های استان رو به افزایش بود اما طی دو سه روز گذشته این آمار کمتر شده است ضمن اینکه در خراسان شمالی روزانه فوت ۱۰ تا ۱۱ نفر  را هم شاهد بوده ایم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با بیان اینکه شاخص های تجمعی در استان به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر نسبت به میانگین کشوری بالاتر است گفت: خوشبختانه موارد بستری در خراسان شمالی نسبت به میانگین کشوری کمتر بوده اما موارد مثبت در استان بالای ۴۵ درصد است که این رقم در مقایسه با میانگین کشوری که ۱۰ درصد است بالاتر می‌باشد.

وی در پایان با تاکید بر اینکه وضعیت شیوع بیماری کرونا در سطح استان همچنان فعال است گفت: به جز شهرستان راز و جرگلان که در وضعیت زرد قرار دارد مابقی شهرستان‌های استان در حالت نارنجی و قرمز هستند.

48

کد خبر 1417600

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =