علت جرقه اصلی حادثه کلینک سینامهر مشخص شد

مهر نوشت: صدراعظم نوری با اشاره به اینکه اتصال برق کولر آبی در حیاط کلینیک سینا مهر عامل اولیه بروز این حادثه دلخراش بوده است گفت: بهره‌برداران باید پاسخگوی خسارت‌های جانی و مالی باشند.

 عضو کمیسیون بهداشت مجلس علت آغاز حادثه کلینیک سینای اطهر را ناشی از اتصالی برق کولر موجود در سقف کاذب پارکینگ مجموعه اعلام کرده که منجر به آتش سوزی کولر و فروریختن سقف کاذب شده است.

میرمحمدی میبدی اتصالی برق کولر موجود در سقف کاذب پارکینگ مجموعه اعلام شده که منجر به آتش سوزی کولر و فروریختن سقف کاذب شده است. در اثر این ریزش مواد الکلی و اشتعالزای موجود در زیر آن محل آتش گرفته و نهایتاً به دو تا از کپسول‌های اکسیژن سرایت کرده و منجر به انفجار آنها می‌شود. این موارد کاملاً قطعی بوده و از جانب تمامی کارشناسان اعم از آتش نشانی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان علت اصلی حادثه مشخص شده است.

زهرا صدراعظم نوری رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در خصوص این اظهار نظر گفت: بر اساس بررسی‌های انجام گرفته توسط تمامی گروه‌های کارشناسی، عامل اولیه آتش‌سوزی همان اتصالی برق کولری بوده که بر سقف کاذب حیاط نصب شده بود.

وی با اشاره به اینکه این حیاط به یک پارکینگ مسقف تبدیل شده بوده و انبوهی از سیلندرهای اکسیژن و تجهیزات مورد نیاز فعالیت پزشکی از جمله لباس و گان در آن انبار شده بود، گفت: این تجهیزات پس از اتصالی و جرقه کولر مشتعل شده و با انفجار سیلندرها این آتش‌سوزی به دیگر نقاط کلینیک گسترش یافته است.

صدراعظم نوری در پاسخ به این سوال که با توجه به مشخص شدن علت حادثه مقصر بروز آن را چه کسانی می‌توان معرفی کرد گفت: این مسئله در شأن دستگاه قضائی است بهتر است، افراد و ارگان‌های دیگر در این باره نظر ندهند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: اما چیزی که در این حادثه مشخص است این است که ساختمان به صورت غیر استاندارد مورد بهره برداری قرار گرفته و بارگذاری‌های آن مناسب نبوده است و بهره‌برداران باید پاسخگوی این خسارت‌های جانی و مالی ایجاد شده باشند.

این عضو شورای شهر استفاده نابجا از فضاهای در اختیار کلینیک از جمله انبار کردن سیلندرهای اکسیژن و لباس‌های بیمار و گان‌های پزشکی و نصب کولر آبی در یک منطقه ناایمن و همچنین استفاده غیرمجاز از پله‌های خروجی و پشت بام مجموعه را از عوامل بروز حادثه در این ساختمان عنوان کرد.

صدراعظم نوری افزود: پشت بام کلینیک هم از سوی بهره برداران با تغییر کاربری به فضای کاری تبدیل شده بود که در زمان بروز حادثه باعث کند شدن اقدامات آتش نشانی شد.

وی تاکید کرد: برای این تغییر کاربری مجوزی صادر نشده بود.

این عضو شورای شهر با اشاره به اینکه گزارش کمیسیون مطبوعش درباره علت حادثه کلینیک سینا مهر به رئیس شورای شهر تقدیم شده درباره زمان اعلام نتیجه این گزارش در صحن شورا گفت: این مسئله منوط به نظر رئیس شوراست.

۴٧٢٣٧
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1417898

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =