جزئیات تبدیل باغ معروف به بزرگ آقا به بوستان

ایسنا نوشت: معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران جزئیات تبدیل باغ وثوق الدوله به بوستان را تشریح کرد.

مجتبی یزدانی درباره جزئیات این خبر گفت: باغ وثوق الدوله با مساحت تقریبی دو هکتار در بزرگراه شهید محلاتی، خیابان ۱۰ فروردین واقع شده و متعلق به بنیاد مستضعفان بود که توسط شهرداری تهران تملک شده است. از همین رو با توجه به کمبود سرانه فضای سبز موجود در منطقه ۱۴، قرار شد این باغ تاریخی با حفظ درختان و بافت قدیمی و بهره گیری از سبک باغسازی ایرانی – اسلامی  به بوستان عمومی تبدیل شود که با توجه به اقدامات انجام شده و پیشرفت کار، این بوستان تا پایان شهریور ماه سال جاری به بهره برداری می‌رسد.

وی افزود: هدف آرمانی که در اجرای این طرح دنبال می‌شود، ارتقای کمی و کیفی فضاهای واجد هویت تاریخی، فرهنگی و اجتماعی در شهر تهران به منظـور تقویـت، رونـق و ارتقاء جریان زندگی شهری است و همچنین اهداف کلی که در طرح تبدیل باغ وثوق‌الدوله به بوستان عمومی دنبال می‌شود، نخست، حفظ یک بنای تاریخی ارزشمند برای تاریخ و هویت شهر تهران و در نهایت استفاده از ظرفیت‌های این بنا برای خدمترسانی به مردم منطقه جنوب شرقی تهران است.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران بیان کرد: مرمت و استحکام بخشی عمارت وثوق الدوله برای افزایش طول عمر این بنای میراثی در حال انجام بوده و باز زنده سازی این بنای ارزشمند با کاربری های فرهنگی و اجتماعی برای افزایش سرانه های خدمات فرهنگی منطقه دنبال می‌شود. از سوی دیگر در محوطه بوستان هم علاوه بر حفظ باغ قدیمی و بازپیرایی مناسب فضای سبز بر اساس باغسازی ایرانی -  اسلامی اجرای طرح ساخت زمین بازی، زمین ورزشی، حیاط های مراکشی، تاکستان و کبوترخانه، احیای سردر، ساخت هشت چشمه سرویس بهداشتی، بهسازی محورها، آبنماها و دیوارهای پیرامونی دنبال می‌شود.

۲۳۵۲۳۷

کد خبر 1417957

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =