برچسب «تقریبا جعلی» فیسبوک برای ویدئوی نانسی پلوسی

فارس نوشت: در این ویدئو که در فیسبوک بیش از ۲ میلیون بار دیده شد، نانسی پلوسی تحت تاثیر مواد مخدر یا مشروبات الکلی به نظر می‌رسد.

 گروه راستی‌آزمایی محتوای فیسبوک به تازگی یک ویدئوی دستکاری شده دیگر از نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا را با برچسب «تقریبا جعلی» مشخص کرد.

این ویدیو روز پنجشنبه توسط کاربر فیسبوک ارسال شده است و تاکنون بیش از ۲.۵ میلیون بار مشاهده شده است.

در این ویدئو که در فیسبوک بیش از ۲ میلیون بار دیده شد،  نانسی پلوسی تحت تاثیر مواد مخدر یا مشروبات الکلی به نظر می‌رسد. این کلیپ ۵۵ ثانیه ای از  پلوسی در کنفرانس مطبوعاتی در ماه می گرفته شده است.

محققان راستی آزمایی اعلام کرده اند که این فیلم «کند شده» و ویرایش شده تا ظاهراً سخنگوی مجلس «مست» به نظر برسد.

پیش از این نیز ویدئویی مشابه همین درباره نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در فیسبوک منتشر شد اما آن ویدیو تنها برچسب تقلبی خورده بود و بعد از آن نیز همچنان در فیسبوک باقی ماند که اعتراض پلوسی را به دنبال داشت و باعث موضع‌گیری وی در برابر این شبکه اجتماعی شد. 

این شبکه اجتماعی می‌گوید که ویدئوهای دارای برچسب «غیرواقعی» در الگوریتم فیسبوک کمتر تبلیغ می‌شوند و افراد کمتری آنها را خواهند دید.

اما کریستین پلوسی، دختر «بانوی کنگره»، خواستار بیرون کشیدن این ویدئو از رسانه های اجتماعی شده است. 

تنها کاری که فیسبوک در مورد اینچنین ویدیوهایی می کند این است که به افرادی که این ویدئوها را بازنشر می‌کنند پیامی فرستاده می‌شود که برچسب «راستی‌آزمایی» را در مطلب بازنشری، لحاظ و به مخاطبان خود اعلام کنند.

الگوریتم شبکه‌های اجتماعی با در نظر گرفتن مشخصه هایی چون تاریخ فعالیت کاربران، موارد علاقه آنان و آنچه در آن شبکه اجتماعی انجام می‌دهند، نشر منظم مطالب یا تبلیغات را برای کاربر خاص مشخص می‌کند.

این در حالی است که به دلیل درست بودن اصل ویدئو و تقطیع نشدن سخنان نانسی پلوسی، تیم راستی‌آزمایی فیسبوک با در نظر گرفتن دستکاری سرعت ویدئو بر آن برچسب «تقریبا جعلی» زده است.

241241

کد خبر 1418227

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =