پاسخگوبودن مدیران، بزرگترین خدمت به خبرنگاران

معاون سیاسی استاندار قزوین گفت: پاسخگو بودن مدیران انتظار خبرنگاران است و بزرگترین خدمت به این قشر محسوب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین، منوچهر حبیبی، معاون سیاسی استاندار قزوین  در نهمین جلسه شورای اطلاع رسانی استان قزوین، گفت: امیدواریم با فعال شدن شورای اطلاع رسانی استان، پاسخگویی به رسانه‌ها در مدیران نهادینه شود چون شورای اطلاع رسانی حتما این موضوع را پیگیری می کند تا سوالات خبرنگاران توسط مسئولان امر پاسخ داده شود.
حبیبی با اشاره به برنامه‌های شورا برای روز خبرنگار، افزود: این روز اگرچه به دلیل شیوع ویروس کرونا مظلوم واقع شد ولی قطعا در آینده روزهای خوشی خواهد آمد و برنامه‌های خوبی هم در این زمینه برگزار می شود.
او اضافه کرد: برنامه‌های طراحی شده به مناسبت روز خبرنگار مورد تایید شورای اطلاع رسانی استان است و مراسم هفته خبرنگار بر اساس همان دنبال می‌شود.
این مقام مسئول با پوزش از خبرنگاران بابت محدودیت برنامه‌ها به دلیل شیوع کرونا، گفت: بنا داشتیم جلسه‌ای رسمی، جامع و کامل به مناسبت روز خبرنگار با حضور مدیران و اصحاب رسانه برگزار کنیم ولی شرایط اجازه نمی‌دهد و تلاش می‌کنیم در بازدیدهای حضوری و محدود آن را جبران کنیم. معاون استاندار قزوین گفت: البته بدون برنامه و مراسم نیز قدردان زحمات خبرنگاران هستیم و از تلاش‌ها و سنگ تمام گذاشتن‌های آنها در عرصه کرونا تقدیر می‌کنیم.
او افزود: همه ما اهمیت کار خبر و خبرنگار را  درک می‌کنیم و امیدواریم با ارتباط مجموعه مدیران و دستگاه‌های اجرایی با حوزه خبر و مطبوعات بتوانیم در اطلاع رسانی و آگاهی بخشی رضایت خبرنگاران و مردم را کسب کنیم.
مشی و منش عزاداری‌های ماه محرم بلاتغییر است
او در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرارسیدن ماه محرم، افزود: مشی و منش این ماه بلاتغییر است و قطعا خون سرخ حسینی سال به سال در رگ‌های شیعیان و مسلمانان جهان رنگین تر و نمایان تر می شود.
حبیبی افزود: شیوه عزاداری و مناسک آن امسال به واسطه کرونا متفاوت با سال‌های گذشته است و آن هم به جهت رعایت و حفظ سلامت خود عزاداران طبق مصوبات ستاد مقابله با کرونا اجرا می‌شود.
او اضافه کرد: در این ماه تلاش می‌کنیم که شهرها و روستاهای استان سیاه پوش شود و خلا ناشی از نبود تجمع‌های دوره‌های گذشته با پررنگ کردن فضاهای شهری با پرچم و دستنوشته‌ها جبران شود.
این مقام مسئول با بیان اینکه پیام و نفس گرم محرم هیچ وقت نباید به سردی بگراید، افزود: با توجه به اینکه در این ماه تجمعات محدود می‌شود بنابراین رسالت رسانه‌ها، صدا و سیما و خبرگزاری‌ها سنگین‌تر خواهد شد تا با ایجاد شور حسینی کمبود این تجمعات را جبران کنند.
او در خصوص اعتبارات بند چ ماده ۳۷، افزود: دستگاه‌های اجرایی استان باید متعهد باشند اعتباراتی که برای فرهنگ سازی و آگاهی بخشی تخصیص یافته به موقع و در جای خود هزینه کنند.
معاون سیاسی استاندار قزوین افزود: فعالیت دستگاه‌ها در این زمینه در سال آینده رصد می شود چون سال پایانی دولت است و باید عملکرد دو دوره دولت تدبیر و امید جمع آوری شده و به آگاهی مردم رسانده شود.

46

کد خبر 1418391

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =