استاندار سمنان: مسئولان با آغوش باز به استقبال انتقادهای منصفانه خبرنگاران بروند

استاندار سمنان گفت: مسئولان و مدیران دستگاه‌های اجرایی برای انجام بهتر امور و توسعه استان سمنان با آغوش باز به استقبال انتقادهای منصفانه خبرنگاران بروند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان، علیرضا آشناگر روز چهارشنبه در دیدار با جمعی از خبرنگاران استان سمنان به مناسبت گرامیداشت ۱۷ مرداد، روز خبرنگار در سالن مدیریت بحران استانداری افزود: به دور از حرف کلیشه‌ای باید کار خبرنگاران را تحسین کرد چراکه این کار همیشه مسئولیت دارد و این عزیزان از اقشار فرهیخته جامعه هستند.
وی با بیان اینکه، خبرنگاران برای بیان مطالبه های آحاد جامعه در تلاش هستند، گفت: خبرنگاران رابط بین مردم و مسئولان می باشند.
استاندار سمنان ادامه داد: در کنار بیان مشکلات ، خبرنگاران همواره نقد منصفانه‌ای از عملکرد مسئولان دارند و این رویه باید با نهایت صداقت و شفافیت ادامه یابد.
استاندار سمنان با بیان اینکه، خبرنگاران همواره به مسئولان تلنگر می زنند، افزود: اثر کار خبرنگاری به قلم آن است که این ابزار صادقانه با اتکای به خداوند در حرکت باشد.
آشناگر تصریح کرد: اگر این قلم صادقانه و با اتکای به خدواند به کار گرفته شود به طور حتم جامعه از حلاوت آن برخوردار خواهند شد.
استاندار سمنان افزود: اگر قلم خبرنگاران اتکای به دنیا داشته باشد به طور حتم در مسیر خطر است و خدایی نکرده به مسایل فساد آلوده می شود.
آشناگر ادامه داد: کار خبرنگاری کار پرخطری است و حتی خبرنگارانی داشتیم که جان خود را هشت سال دفاع مقدس و در حواث تروریستی از دست دادند.
وی گفت: حساسیت ها در کار خبرنگاران قابل توجه است ، به گونه‌ای که هم باید مشکلات بیان شود و هم عملکردها بازگو شود
آشناگر افزود: کار خبرنگار مداحی دولت یا مسئولان نیست ، بلکه مرز حساسی است که از یک سو بیان دستاوردهای مسئولان و از سوی دیگر بیان‌ انتقادهای سازنده است که بواسطه ی آن مسیر درست ، شناسایی و تبیین گردد.
وی ادامه داد: قلم خبرنگاران برای جلب رضایت خدا و ایفای مسئولیت اجتماعی باشد و مدیران باید با آغوش باز به سراغ انتقادهای منصفانه بروند و در این راستا خبرنگاران در ثواب گره گشایی از مشکلات مردم با اطلاع رسانی منسجم شریک‌ هستند.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان، ۱۷ مرداد "روز خبرنگار" سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار خبرگزاریِ جمهوری اسلامی است که به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان به دست گروهک تروریستی طالبان به شهادت رسید.

48

کد خبر 1418410

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =