اولین جشنواره فیلم کهن شهر قزوین برگزار می‌شود

رئیس سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین گفت: به مناسبت سومین هفته فرهنگی قزوین؛ اولین جشنواره فیلم کهن شهر قزوین برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ محمد درافشانی، رئیس سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین با اعلام این خبر گفت: توجه به فرهنگ بومی و ترویج سنت‌های دینی و آیینی و حفظ و احیای آنها، ترغیب فیلمسازان و هنرمندان به ویژه نسل جوان به تولید آثار فرهنگی و هنری و معرفی و شناساندن بناهای تاریخی، آیین‌های مذهبی، رسوم و آداب کهن اجتماعی، گنجینه‌های میراثی و جاذبه‌های گردشگری قزوین از جمله رویکردهای این جشنواره است.
درافشانی اظهار کرد: جشنواره فیلم کهن شهر قزوین در قالب داستانی،مستند و پویانمایی در دو بخش موضوعی و آزاد برگزار می شود.
او بیان کرد: در بخش موضوعی جشنواره علاقمندان می توانند در بخش های گردشگری،فرهنگ شهروندی و آداب و رسوم محلی آثار خود را تولید کنند.
درافشانی اظهار کرد: متقاضیان شرکت در این جشنواره،فیلم های تولید شده خود را حداکثر تا پنج دقیقه در قالب dvd و در قطع با فرمت‌هایMov HDV۲۴p-۲۵p-۵۰i Mp۴ -Full HD ارسال کنند.
او خاطرنشان کرد:تمام آثار ارسالی پس از داوری اولیه و راه یافتن به بخش مسابقه،در فضای مجازی جشنواره بارگذاری می شوند،نفرات اول تا سوم از بین بیشترین آرای مردمی انتخاب می شود.
درافشانی در پایان آخرین مهلت ارسال آثار را تا ۲۸ مرداد ماه سالجاری ذکر کرد و گفت: علاقمندان می توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره: قزوین،بلوار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی (نوروزیان) جنب بوستان هشت بهشت سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین،طبقه سوم،واحد روابط عمومی ارسال نمایند یا جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره ۳۳۶۷۱۰۹۰ تماس حاصل کنند.

48

کد خبر 1418838

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =