چه بلایی بر سر خرس‌های قطبی تا پایان قرن می‌آید؟/ عکس

براساس مطالعه‌ای که در مجله نیچر منتشر شده است، تا سال‌ ۲۰۴۰ به احتمال زیاد خرس‌های قطبی با مشکلاتی در تولید مثل روبرو شده و این موضوع منجر به انقراض‌های محلی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، این مطالعه اثرات دو سناریو مختلف انتشار گازهای گلخانه‌ای را روی خرس‌ها بررسی کرده است. نتایج آن نشان می‌دهد که اگر بشر به انتشار گازهای گلخانه‌ای به همین روند کنونی ادامه داد، احتمالا تا پایان قرن خرس‌های قطبی تنها در جزایر ملکه الیزابت در کانادا باقی می‌مانند و حتی اگر روند انتشار به شکل ملایمی کنترل شود، تا سال ۲۰۸۰ بخش زیادی از جمعیت خرس‌های قطبی در قطب شمال با نارسایی تولید مثل روبرو می‌شوند.

دانشمندان تخمین زده‌اند که کمتر از ۲۶هزار خرس باقی مانده‌اند که در ۱۹ منطقه مختلف در قطب شمال حضور دارند، خرس‌های قطبی توانایی پیدا کردن غذای کافی روی خشکی را ندارند، به همین دلیل آن‌ها به یخ‌های روی دریا برای شکار کردن وابسته هستند. آن‌ها اکثرا روی سوراخ‌های ایجاد شده روی یخ‌ها ساعت‌ها منتظر می‌مانند تا یک وعده غذاییشان روی سطح قرار بگیرد. اما با آب شدن یخ‌های قطبی بخاطر تغییراقلیم، جمعیت این خرس‌ها هم به سمت کاهش می‌رود.

ترجمه گزارش گاردین را در این رابطه اینجا بخوانید.

۴۷۲۳۷

کد خبر 1419203

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =