فراز و فرود برگزاری کنکور ۹۹ زیر سایه کرونا

برگزاری کنکور ۹۹ در شرایطی که کرونا روزانه قربانیان زیادی می‌گیرد، فراز و فرود فراوانی داشته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ۱۵ اسفند ماه سال گذشته بود که وزارت بهداشت اعلام کرد که برگزاری کنکوربه تعویق افتاده است ولی زمانی برای آن برگزاری آن اعلام نکرد. دو روز بعد اما به زمان‌هایی برای برگزاری کنکور کارشناسی (۱۲ و ۱۳ تیر) و کنکور دکتری (دهه دوم شهریور) اشاره شد.

اما داستان برگزاری کنکور با چندین بار اعلام تمدید مجدد برای ثبت نام ادامه پیدا کرد. ۲۵ فروردین اعلام شد که کنکوری‌ها برای کنکور سراسری مهلت دوباره‌ای برای ثبت نام دارند. این ماجرا یکم اردیبهشت هم برای کنکور ارشد تکرار شد. زمان ثبت نام کنکور ارشد دوباره و دوباره تمدید شد و این بار قرعه به ۲۷ اردیبهشت افتاد. ۳۰ و ۳۱ خرداد هم دوباره زمان ثبت نام در کنکور کارشناسی تمدید شد.

علی ربیعی در نشستی اعلام کرد که زمان برگزاری آزمون کنکور ۳۱ مرداد است اما درست دو هفته بعد از آن، وزیر کشور از زمان جدیدی رونمایی کرد: کنکور کارشناسی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در چهار روز برگزار می‌شود؛ کنکور دکتری در ۹ مرداد و کنکور ارشد در ۱۶ و ۱۷ مرداد. فعلا این آخرین تصمیمی است که برای کنکور گرفته شده است.

بیشتر بخوانید

نام رشته‌ها و دانشگاه‌هایی که دانشجوی با نقص عضو می‌پذیرند اعلام شد

کنکور پای کمیسیون امنیت ملی را هم وسط کشید/ ذوالنور: ریسک بالا باشد نباید هیچ کنکوری برگزار شود

اما حالا که به نظر می‌رسد زمان برگزاری کنکورهای امسال تقریبا قطعی شده، کنکوری‌ها و فعالان شبکه‌های مجازی نسبت به برگزاری این آزمون‌ها در این روزهای شیوع کرونا اعتراض دارند و با هشتگ‌هایی مثل #لغو_کنکور خواهان تعویق زمان کنکور شده‌اند. 

۱۰ اردیبهشت نامه‌ای از طرف دانشجویانی به طور مجازی به وزارت علوم فرستاده شد. دانشجویان در این نامه از وزیر علوم درخواست کردند که کنکور کارشناسی ارشد مجددا به تعویق  بیفتد. سارا، یکی از امضاکنندگان این درخواست به خبرآنلاین می‌گوید: «من خودم هم این نامه را امضا کرده‌ام. جان ما ارزشش بیشتر از کنکور است. نمی‌خواهم به خاطر درس و دانشگاه جانم به خطر بیفتد. من هم آدمم.»

به دستور رئیس سازمان سنجش قرار بر این شد که داوطلبانی که به کرونا مبتلا شده‌اند و حال مساعدی برای دادن آزمون دارند، در یکی از محل‌های تعبیه شده از سوی وزارت بهداشت بروند و آن جا کنکورشان را بدهند. سخنگوی سازمان سنجش هم فردای آن روز طی تصمیم عجیبی گرفت: «کنکور را در بیمارستان‌ها تشکیل دهیم.»

برای خواندن متن کامل این گزارش، اینجا کلیک کنید.

۴۷۲۱۲

کد خبر 1419389

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =