پیش‌بینی رگبارهای پراکنده در این شهرها/ هوا گرم‌تر می‌شود

مهر نوشت: یک کارشناس هواشناسی گفت: در نیمه شمالی کشور در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و بخش‌هایی از خراسان شمالی، ارتفاعات تهران و سمنان شرایط برای رگبارهای پراکنده کاملاً مهیاست.

مرتضی ضرابی افزود: صبح امروز از رشت، نوشهر و رامسر هم گزارش بارش‌های خفیف و پراکنده را داشتیم. در ۲ روز آینده این شرایط را در ارتفاعات شرقی استان‌های تهران و سمنان هم خواهیم داشت.

وی گفت: برای نیمه جنوبی کشور هم در بخش‌هایی از هرمزگان و جنوب شرق فارس در ساعات بعد از ظهر رشد ابر و رگبار و رعد و برق را انتظار داریم، ولی در جنوب استان سیستان و بلوچستان با تقویت سامانه موسمی از عصر تا یکشنبه شرایط برای سیلاب، بالا آمدن آب سطح رودخانه‌های فصلی و حتی طغیان آن‌ها فراهم می‌شود و می‌تواند منجر به خسارت محصولات کشاورزی شود.

این کارشناس هواشناسی افزود: آب‌های دریای عمان در بخش‌های شرقی کاملاً از عصر امروز مواج و متلاطم می‌شود و تا یکشنبه آینده شرایط برای تردد شناورهای سبک و نیمه سنگین فراهم نیست. اما وزش باد همچنان نوار شرقی را تا ۵ روز آینده تحت تأثیر قرار می‌دهد و در زابل شدیدتر از بقیه نواحی خواهد بود.

وی افزود: در دامنه‌های جنوبی البرز مثل بخش‌های جنوبی تهران، قم، مرکزی، شمال اصفهان، جنوب سمنان هم وزش باد شدیدتر خواهد بود و در بخش‌هایی از خراسان جنوبی نیز همین شرایط را پیش بینی می‌کنیم.

کارشناس هواشناسی گفت: با وجود اینکه امروز صبح خنکی را پشت سر گذاشتیم و اردبیل دمای ۱۰ درجه را تجربه کرد و دمای ورزقان به ۷ درجه رسید، اما نیمه شمالی کشور از امروز تا دوشنبه یک روند افزایش دمای ۵ تا ۸ درجه را پیش رو خواهد داشت.

۲۳۵۲۳۷
کد خبر 1419403

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =