کاظم صدیقی: جامعه اسلامی که از بعثت، غدیر، عاشورا الهام بگیرد به استقلال و خودکفایی می‌رسد

ایرنا نوشت: دبیرکل بنیاد بین‌المللی غدیر، تحریف دین را از بزرگترین خطراتی دانست که در طول تاریخ موجب مشکلات و پراکندگی جوامع اسلامی شده است.

آیت‌الله کاظم صدیقی روز شنبه در «ششمین همایش ولایت محور اتحاد امت اسلام» در بستر فضای مجازی به میزبانی بنیاد بین‌المللی غدیر استان هرمزگان اظهارداشت: مقام معظم رهبری اخیرا فرمودند که تحریف و تحریم با یکدیگر ارتباط تنگاتنگ دارند و اگر ما بتوانیم تحریف را از میدان بیرون برانیم تحریف‌ها هم بی‌اثر خواهد شد.

دبیرکل بنیاد بین‌المللی غدیر در این رابطه بیان داشت: قرآن محور زندگی انسان‌ها، قرآن نسخه شفابخش دردها و برنامه سعادت ابدی بشر و نور خداوند است لذا کسی حق دست بردن در آن را ندارد.

آیت‌الله صدیقی با بیان اینکه حکومت‌ها برای مردم سرنوشت می‌سازند و سعادت و شقاوت جامعه بشری ارتباط مستقیم با صالح بودن حکومت دارد، ابرازداشت: پیامبراکرم(ص) در روز غدیر جریان حکمرانی در اسلام و حکام جامعه را تا قیامت مشخص کرد.

وی افزود: خداوند متعال در قرآن امیرالمومنین را با صفات برجسته به تمام عالمیان معرفی می‌کند تا امامت او به دل‌ها بنشیند چراکه امامت باید بر فطرت منطبق باشد.

دبیرکل بنیاد بین‌المللی غدیر افزود: به جز پیامبر خداوند هیچ شخص دیگری طهارت علی (ع) را نداشت، لذا در قرآن حضرت علی به عنوان جان پیغمبر معرفی شده است.

آیت‌الله صدیقی اضافه کرد: برای بیداری فطرت‌ ها ۱۸ آیه در شان علی (ع) و خانواده‌اش نازل شده است.

صدیقی خاطرنشان کرد: مساله بعثت، غدیر، عاشورا و محدویت یک سلسله زنجیره‌ای هستند که اگر جامعه اسلامی از این پایگاه‌ها الهام بگیرند به استقلال و خودکفایی خواهند رسید.

ششمین همایش ولایت محور اتحاد امت اسلام» با حضور حجت‌الاسلام عبادی‌زاده نماینده ولی فقیه در هرمزگان، استاندار، آیت الله صدیقی دبیرکل بنیاد بین‌المللی غدیر و شخصیت‌ها و اندیشمندانی از کشورهای سوریه و غنا در بستر فضای مجازی به میزبانی بنیاد بین‌المللی غدیر استان هرمزگان با حضور اندیشمندان داخلی و خارجی در بندرعباس برگزار شد.

216216

کد خبر 1419443

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =