ششمین اجلاس شاعران هم‌سرا، آنلاین برگزار می‌شود

اجلاس شاعران هم‌سرا، روز سه‌شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۹، برای اولین بار به صورت آنلاین برگزار می‌شود. در سال‌های پیش از این، پنج دوره از این رویداد ادبی، به صورت حضوری برگزار شده بود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بنا به تصمیم رییس جمعیت شاعران آزاد ایران و شاعران هم‌سرا، دوره ششم اجلاس شاعران هم‌سرا به دلیل رعایت فاصله اجتماعی برای مقابله با ویروس کرونا به صورت آنلاین برگزارمی‎شود.

سیدعباس مجابی، با اعلام این خبر گفت: «ما از هر نظر آمادگی انجام صد در صدی این مراسم را به صورت آنلاین داریم و برنامه‌های متنوع از شعر خوانی و موسیقی خواهیم داشت. بدین منظور سایت هم‌سرایی به زبان‌های ترکی یا به تعبیری آذری، عربی و انگلیسی فعال شده است که در در این دوره از اجلاس باید این سه سایت ترکی ، عربی و انگلیسی رونمایی و کار با آنها آغاز شود.»

او ادامه داد: «برای حضور شاعران عزیز به اجلاس ششم و مهمانان گرامی آنان کارت‌های عضویتی صادر شده است که علاوه بر اطلاعات و مشخصات هر یک از این شعرا ، تمامی جوایز و مقام‌هایی که دریافت کرده‌اند، درج شده است و امتیازاتی در نظر گرفته شده است که متعاقبا اعلام می‌شود.

مجابی تاکید کرد: «ششمین اجلاس جهانی شاعران هم‌سرا و پنجمین نشست بزرگ جمعیت شاعران آزاد ایران را، روز سه‌شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۹، به مناسبت میلاد مسعود و مبارک حضرت ختمی مرتبت حضرت محمدبن عبدالله(ص)، برگزار کنیم. با این تفاوت که نباید هیچگونه تمدید و یا تغییری در برنامه به وجود آید. از طرفی مخشص نیست در تاریخ مورد نظر مجددا چه وضعیتی بر ما حاکم شود و آیا اجازه برگزاری در آن روز را خواهیم داشت یا  دوباره به حدی شرایط بد می‌شود که  اجازه تجمع داده نمی‌شود.»

او یادآور شد: «ما کاملا آماده‌ایم تا در تاریخ یاد شده تحت هر شرایطی، این مراسم را همانند سالهای قبل، به‌طور کاملا زنده از ساعت ۸ صبح لغایت ۲۰ اجرا کنیم. و چناچه به هردلیلی، از حضور افراد ممانعت به عمل آید، ما مراسم را با هر تعداد که امکان داشته باشد، حتی بدون حضور یک نفر به صورت مجازی برگزار می‌کنیم.»

۵۷۵۷

کد خبر 1419460

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =