کاهش ۲۷ درصدی بارندگی در آذربایجان‌غربی

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی از کاهش ۲۷ درصدی بارندگی در استان خبرداد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، اتابک جعفری با اشاره به اینکه، ذخایر آب در پشت سدهای استان یک هزار و ۱۲۰ میلیون متر مکعب است گفت: امسال در مجموع یک هزار و ۳۲۳ میلیون متر مکعب آب از سدهای استان برای احیای دریاچه ارومیه رهاسازی شد.
وی افزود: متوسط بارندگی در آذربایجان‌غربی از ابتدای سال آبی ۹۹ و ۹۸ حدود ۱.۴۰۱ میلی متر بوده که نسبت به سال آبی گذشته ۲۷ درصد کاهش و نسبت به متوسط دراز مدت ۶ درصد افزایش نشان می‌دهد ضمن اینکه، متوسط بارش حوضه ارس از ابتدای سال آبی ۹۹ و ۹۸ حدود ۸.۳۱۶ میلی متر بوده که کاهش ۵.۸ درصدی نسبت به سال قبل و افزایش ۹.۱۷ درصدی نسبت به متوسط دراز مدت داشته است.
وی خاطر نشان کرد: همچنین متوسط بارش حوضه دریاچه ارومیه از ابتدای سال آبی حدود ۲.۳۷۷ میلی متر بوده که نسبت به سال گذشته ۳.۲۷ درصد کاهش داشته است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی گفت: متوسط بارش حوضه زاب نیز حدود ۵.۸۵۵ میلی متر بوده که کاهش ۸.۲۱ درصدی نسبت به سال قبل و افزایش ۱.۲۲ درصدی نسبت به متوسط دراز مدت نشان می‌دهد.
جعفری افزود: امسال در مجموع یک هزار و ۳۲۳ میلیون متر مکعب آب از سدهای استان برای احیای دریاچه ارومیه، ۲۴۸ میلیون متر مکعب برای تأمین آب شرب و ۵۰۶ میلیون متر مکعب برای بخش کشاورزی رهاسازی شده است.

46

کد خبر 1419570

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =