بهره‌برداری از اولین دستگاه رادیوتراپی در قزوین

در مرکز رادیوتراپی دانشگاه علوم پزشکی قزوین به عنوان اولین و تنها مرکز رادیوتراپی استان اقدامات دوزی متری تحت نظارت سازمان انرژی اتمی در حال انجام است و در صورت تایید این سازمان، این بخش آماده پذیرش بیماران است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ دکتر امیرمحمد کاظمی فر، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین با اعلام این خبر گفت: در سال گذشته دستگاه شتابدهنده مورد نیاز مرکز رادیوتراپی استان به ارزش صد و هفتاد میلیارد ریال تهیه شد، اما با شیوع بیماری کرونا راه اندازی این دستگاه به تعویق افتاد.
معاون درمان در ادامه افزود: در حال حاضر الزامات و تاسیسات مورد نیاز نصب و راه اندازی دستگاه نیز به ارزش 50میلیارد ریال تامین و تحت نظارت سازمان انرژی اتمی کشور دوزی متری می شود.
کاظمی فر همچنین از آماده سازی همراه سرای بیماران در مرکز رادیوتراپی استان که در محوطه بیمارستان ولایت واقع شده است، خبر داد و گفت برای همراهان بیماران بستری در این مرکز امکان اسکان موقت نیز مهیا شده است.
این مقام مسئول بیان کرد: اقدامات دوزی متری جهت اطمینان از عدم نشت تشعشعات درمانگر است، تا محوطه اطراف این بخش عاری از تشعشعات مضر و آماده برای پذیرش بیماران سرطانی نیازمند این نوع از درمان باشد.

46

کد خبر 1419998

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =