طنین انداز شدن موسیقی فاخر ایرانی ، همزمان با ۲۰ آبان روز کیش

رضا اردلان از سومین جشنواره موسیقی کیش با هدف حفظ و ترویج سنت‌ها، فرهنگ و هنراقوام همزمان با گرامی داشت ۲۰ آبان در روز کیش خبر داد .

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در کیش ، رضا اردلان رییس سومین جشنواره موسیقی کیش از برگزاری این رویداد در آبان سال جاری خبر داد و گفت: هدف از برگزاری این رویداد ایجاد بسترهای مناسب برای عرضه آثار موسیقی قومی و محلی، کشف استعدادهای موسیقی نواحی، ترغیب نسل جوان به هنر متعهد، تاکید بر اصالت و هویت موسیقی ایرانی و معرفی جزیره کیش به عنوان برند موسیقی فاخر است.

وی با بیان این که این رویداد از ۱۹ تا ۲۳ آبان سال جاری در جزیره کیش آغاز به کار خواهد کرد اظهار داشت: کنفرانس خبری رونمایی از پوستر سومین جشنواره موسیقی کیش با حضور معاونین و مدیران سازمان منطقه آزاد کیش، امروز دوشنبه ۲۰ مرداد ساعت ۱۸:۳۰ در سالن خوارزمی مرکز همایش های بین المللی برگزار می شود.

اردلان با بیان این که شورای سیاست گذاری سومین جشنواره موسیقی کیش با ریاست غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تشکیل شده است افزود: سعید پورعلی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش به عنوان دبیر شورای سیاست گذاری؛ حمیدرضا نوربخش، مدیرعامل خانه موسیقی ایران و علی مرادخانی، مشاور هنری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به عنوان اعضای این شورا هستند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: بابک عامل به عنوان دبیر اجرایی و حمید هادی به عنوان دبیر هنری این رویداد فرهنگی هستند.

رضا اردلان افزود: حضور علاقمندان در جشنواره موسیقی کیش از سراسر کشور موجب گردهمایی سازنده میان هنرمندان، ارتقای سطح هنر بومی و آیینی و ایجاد فرصت هایی جهت حمایت از گروه‌های موسیقی و حرکات آیین ایرانی خواهد شد.

رییس سومین جشنواره موسیقی کیش بر لزوم اهمیت تجربیات ارزشمند برگزاری ۲دوره گذشته این جشنواره اشاره داشت و خاطرنشان کرد: با حضور صاحب ‌نظران و اساتید برجسته موسیقی ایران و با رویکردِ تعالی اصالت و فرهنگ نمایش آیینی اقوام ایرانی این جشنواره به صورت غیر رقابتی برگزار خواهد شد.

گفتنی است با رعایت ضوابط بهداشتی ستاد برگزاری جشنواره در مراسم اختتامیه این رویداد ضمن این که یکی از پیشکسوتان موسیقی ایران تجلیل خواهد شد توسط هیئت داوران ۸گروه منتخب برای بخش پایانی این رویداد انتخاب می شوند.

علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر برای نام نویسی از بیستم مرداد به تارنمای www.festival.kish.ir مراجعه کنند.

46

48

کد خبر 1420088

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =