باهنر: ۱۰ نماینده موثر بهبود فضای کسب و کار را دنبال کنند ۵۰ پله ارتقا پیدا می‌کنیم

فارس نوشت: دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین گفت: مدعی هستم اگر ۱۰ نماینده موثر مجلس علی الخصوص همین نمایندگان عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین دنباله بهبود فضای کسب و کار را بگیرند میتوانیم با کمترین هزینه رتبه ایران را در شاخص‌های بهبود کسب و کار ۴۰ تا ۵۰ پله در دنیا ارتقا دهیم. 

دومین نشست حوزه مجلس جامعه اسلامی مهندسین روز سه شنبه ۹۹/۵/۲۱ تشکیل شد و علیرضا خجسته پور قائم مقام دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در همین راستا اظهار داشت: در این نشست که با حضور محمدرضا باهنر دبیرکل و نمایندگان مجلس عضو شورای مرکزی این تشکل برگزار شد، محمدرضا باهنر به تبیین فرصت ها و سختی های پیش روی نمایندگان دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی پرداخت. 

خجسته پور در توضیح بیشتر مباحث این نشست اظهار داشت: باهنر به عنوان رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری تمرکز نمایندگان مجلس را بر حل مشکلات اساسی کشور علی الخصوص در حوزه اقتصادی خواستار شد و افزود که لازم است نمایندگان مجلس فارغ از موضوعات جناحی و منطقه ای با دیدگاه کلان مسائل اساسی کشور را احصا و درصدد حل آن برآیند.

همچنین وی در بخش دیگری اظهار داشت که ما به اندازه کافی قانون برای حل مسائل داریم اما متاسفانه در حوزه اجرا با مشکلاتی دست به گریبان هستیم که این مشکلات بعضا به نگاههای ما برحل مسائل بصورت کوتاه مدت و ترجیح موضوعات منطقه ای و منافع کوتاه مدت مردم بر مصالح بلندمدت کشور برمی گردد. 

قائم مقام دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین ادامه داد: باهنر در بخش دیگری از این نشست پرهیز از بزرگ شدن دولت و عدم افزایش هزینه های دولت را دو باید اساسی در پیش روی نمایندگان مجلس دانست و افزود که درخواست من از نمایندگان محترم ملت علی الخصوص نمایندگان عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین این است که اولا موضوع راه اندازی دولت الکترونیک را بطور جدی پیگیری کنند. چرا که در این مسیر هم نظام سود می برد و هم مردم سود می برند. همچنین باهنر در این جلسه اظهار داشت که درخواست دوم من پیگیری اجرایی شدن موضوع شفافیت مالیاتی در کشور است و سومین انتظاری که از نمایندگان این دوره خانه ملت دارم پیگیری بهبود فضای کسب و کار بطور جدی در کشور است.

وی درباره دیگر اظهارات باهنر افزود: دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین اعلام کرد که مدعی هستم اگر ۱۰ نماینده موثر مجلس علی الخصوص همین نمایندگان عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین دنباله بهبود فضای کسب و کار را بگیرند می توانیم با کمترین هزینه رتبه ایران را در شاخص‌های بهبود کسب و کار ۴۰ تا ۵۰ پله در دنیا ارتقا دهیم. 

خجسته پور گفت: در بخش دیگری از این نشست محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بر برگزاری جلسات مستمر باهنر با نمایندگان مجلس عضو این تشکل تاکید کرد. پورابراهیمی همچنین توضیحاتی درخصوص موضوع شفافیت مالی و مالیات بر مجموع درآمدها ارائه داد. ضمن اینکه جعفر قادری نماینده مردم شیراز و عضو کمیسیون برنامه و بودجه نیز در سخنان کوتاهی به موضوع بهبود فضای کسب و کار در کشور و اقدامات قبلی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی در مجالس هشتم تا دهم پرداخت؛ محمدمهدی مفتح نماینده مردم تویسرکان و سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه نیز به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص مشکلات پیش روی تولید در کشور پرداخت. 

۲۱۶۲۱۹

کد خبر 1420625

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =