شاخص بورس چهارشنبه ٢٢ مرداد به کدام سمت می‌رود؟

بورس امروز واکنشی منفی را به ملغی شدن عرضه دارادوم نشان داد و ریزشی تاریخی را تجربه کرد.

به گزارش خبرآنلاین، ریزش تاریخی بورس سبب شد شاخص به کانال یک میلیون و نهصد هزار واحدی بازگردد.بسیاری از کارشناسان می‌گویند ریزش بورس در شرایطی رخ داد که بازار به واسطه عبور شاخص از دو میلیون واحد در مقاومتی تاریخی به سر می‌برد و از سوی دیگر عدم عرضه دارادوم و تقویت صف فروش پالایشی ها زمینه را برای این ریزش تاریخی مهیا نمود.

علی حیدری، کارشناس بازار سرمایه درباره دلایل نوسان شدید شاخص به خبرآنلاین گفت: بودن یا نبودن دارایی دوم مساله مهمی است و اگر بخواهم ساده بگویم حس اعتماد در اثر القای عرضه از بین رفت و برخی نگران شدند دوره عدم عرضه طولانی باشد.

وی تاکید کرد: من تصور می‌کنم وزارت نفت به واسطه افزایش قیمت نفت این احتمال را داده است که می‌تواند با قیمت مناسب‌تری نفت بفروشد و دیگر نیازی به عرضه سهام به این شکل نداشته باشد .

وی در توضیح این مطلب افزود: از طرف دیگر دولت معتقد است که میتواند با شیوه‌های جدید کسب درآمد کند. 

این تحلیلگر بازار سرمایه اضافه کرد:به نظر می‌رسد  از هفته بعد بورس بازگشتی آرام را آغاز کند.

وی گفت:دلیلش هم این است که بورس، تنها بازاری است که در حال حاضر دولت میتواند از آن حمایت کند. تحلیل اقتصادی نیز موید این پیش بینی است به عنوان مثال امروز شاهد افزایش قیمت در بازار سنگ آهن بین المللی و ریزش طلا و ...هستیم، همه اینها را کنار یکدیگر بگذاریم با یک جو روانی آرام سیاسی در کشور انتظار می‌رود شاخص بورس به ارتفاع 2 میلیون واحدی بازگردد.

وی در پاسخ به این سئوال که فردا شاخص بورس چهمسیری را طی می‌کند؟ گفت: به نظرم  فردا شاخص در یک تعادل نسبی قرار می‌گیرد.

وی گفت: برخی از سهام‌ها مانند صنایع نفتی و پتروشیمی رشدهای آرامی خواهند داشت. ولی برخی از سهام‌های دیگر مثل بانکی و خودرویی با ریزش‌های منفی مواجه می‌شوند.

وی گفت معتقدم بازار فردا حرکت آرام خود برای صعود در هفته آینده را کلید خواهد زد.

بیشتر بخوانید:آخرین تصمیم درباره زمان عرضه دارا دوم در بورس/سقف خرید افزایش یافت

٢٢٣٢٢٣

کد خبر 1420649

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =