نماینده سبزوار: تولید خودرو ۲۰ درصد کاهش یافته است/ مافیای خودرو قطعه را تحویل نمی‌دهد

نماینده مردم سبزوار گفت: در حوزه خودرو آقای خیابانی مکرر مصاحبه می‌کند و می‌گوید ۱۹ درصد افزایش تولید داشته‌ایم و این در حالی است که نه تنها ما افزایش تولید در حوزه خودرو نداشته‌ایم، بلکه کاهش ۲۰ درصدی تولید در بخش خودرو بوده‌ایم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، علی‌اصغر عنابستانی در مخالفت با وزارت وزیر پیشنهادی صمت در جلسه علنی مجلس اظهار داشت: به دلیل این که رئیس‌جمهور با تشکیل وزارت صمت مخالف بود و مکرر برای ایجاد وزارت بازرگانی اصرار می‌کرد، هیچ گاه در عمل وزارت صمت ایجاد نشد. امروز هم معرفی آقای مدرس خیابانی همه به همین منظور است.

وی افزود: با فشار دفتر رییس‌جمهور و فشار آقای جهانگیری آقای مدرس خیابانی در ۱۵ ماه گذشته به عنوان قائم مقام و معاون تام‌الاختیار در وزارت صمت در دوره آقای رحمانی انتخاب شد. در حوزه خودرو آقای خیابانی مکرر مصاحبه می‌کند و می‌گوید ۱۹ درصد افزایش تولید داشته‌ایم و این در حالی است که نه تنها ما افزایش تولید در حوزه خودرو نداشته‌ایم، بلکه کاهش ۲۰ درصدی تولید در بخش خودرو بوده‌ایم.

نماینده مردم سبزوار در مجلس عنوان کرد: تولید خودرو در این مدت در ایران‌خودرو از ۲۲۰۰ دستگاه به ۱۶۰۰ دستگاه رسیده و در سایپا از ۲ هزار دستگاه به ۱۵۰۰ دستگاه کاهش یافته است. با وجود اینکه روند تولید خودرو در این مدت کاهشی بوده، اما کف پارکینگ‌ها از خودروهای تولیدی پر شده؛ در حالی که قبل از این سه ماه خالی شده بود.

عنابستانی تصریح کرد: ادعا می‌کنند و می‌گویند ما قطعه نداریم آقای مدرس خیابانی معلوم است که مافیای خودرو قطعاتش را نگه می‌دارد تا خودرو را در پارکینگ حفظ کند شما به عنوان وزیر چه کاره بودید چرا می‌گویید قطعه نداریم.

وی اظهار داشت:‌ در حوزه آهن‌آلات، میلگرد از ۳۸۰۰ تومان به ۱۲ هزار تومان افزایش قیمت داشته ورق از ۵، ۶ هزار تومان ۲۳ هزار تومان شده و علت گرانی مسکن همین‌ها است، ‌میلگرد و ورق و فولاد چه ربطی به دلار دارد کجایش به ارز ربط دارد که قیمتش تا به این حد افزایش یافته.

وی افزود: لوازم خانگی در سه ماه گذشته حداقل ۴۰ درصد افزایش قیمت داشته، موادغذایی، لبنیات که مصرف روزانه مردم است، جهش قیمت چشمگیری داشته است. آقای مدرس اگر نمی‌دانید بدانید لپه شده کیلویی ۳۶ هزار تومان. مردم باید تخم‌مرغ را شانه‌ای ۳۰ هزار تومان بخرند. ما چگونه به وزارت آقای مدرس رأی بدهیم. جواب مردم و خدا را چگونه بدهیم.

عنابستانی خاطرنشان کرد:  آقای جهانگیری به جای اینکه اینقدر به فکر جا انداختن آدم‌هایتان باشید یک کمی هم به فکر مردم باشید.

وی افزود: در حوزه نهاده‌های دامی مردم تحت فشار کامل هستند مرغداران به خاطر اینکه نهاده‌های دامی‌شان توسط وزارت صمت تعیین نشده جوجه‌ریزی نکردند بر اساس گزارش موثق یکی از نمایندگان نهاده‌های دامی در گمرک فاسد شده و شما آقای خیابانی نتوانستید این نهاده‌ها را به کشور وارد کنید و ما شاهد هستیم که قیمت مرغ‌ تا به این حد گران می‌شود.

عنابستانی خاطرنشان کرد: آقای رئیس‌جمهور سه ماه مجلس را معطل کرد در زمان مناسب وزیر پیشنهادی را معرفی نکرد و این کار را در دقایق آخر انجام داد تا ما را تحت فشار قرار دهد اما ما تحت فشار قرار نمی‌گیریم و بعضی‌ها می‌گویند آقای خیابانی سه ماه دیگر می‌تواند سرپرست باشد اینگونه نیست رئیس‌جمهور موظف است حداکثر یک هفته دیگر وزیر پیشنهادی بعدی را معرفی کند ما را هم از نفر بعدی نترسانید.

نماینده مردم سبزوار در مجلس اظهار داشت: بعضی‌ها می‌گویند ممکن است نفر بعدی بدتر باشد مجلس انقلابی طبق حجت شرعی رأی و در دفاع از مردم رأی می‌دهد و نه با تهدید. ما با حجت شرعی رأی می‌دهیم و کاری نداریم نفر بعدی چه کسی است و هر کسی که باشد با دقت و به صورت موشکافانه کارش را بررسی می‌کنیم و به رأی می‌دهیم.

وی افزود: به نظر می‌رسد که آقای رئیس‌جمهور یا وزارت صنعت و معدن برایش مهم نبوده و کار مهمتری در این اوضاع آشفته بازار تجارت  و بازرگانی و صنعتی مملکت داشته که امروز به مجلس نیامده، من می‌گویم که رأی آوردن یا نیاوردن آقای مدرس برای آقای رئیس‌جمهور مهم نبود که امروز به مجلس نیامده. نمایندگان به وزارت آقای خیابانی رأی ندهد تا رئیس‌جمهور دفعه بعد کسی را معرفی کند که اینقدر برایش مهم باشد خودشان به صحن تشریف بیاورند و از وزیرشان دفاع کنند.

۲۲۳۲۲۵

کد خبر 1420748

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =