۰ نفر
۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۶
پیشرفت ۴۳ درصدی خط ریلی چابهار- زاهدان

نماینده شرکت حمل و نقل و زیرساخت وزارت راه در پروژه راه‌آهن چابهار- زاهدان گفت: بیش از یک‌هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان برای پیشرفت حدود ۴۳ درصدی خط ریلی چابهار- زاهدان هزینه شد که این خط در آینده نزدیک آماده افتتاح و بهره‌برداری می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین از روابط عمومی منطقه آزاد چابهار : احمد نوذری اظهار داشت: این پروژه در هشت قطعه و با مبلغ اولیه ٢ هزار و ٤١ میلیارد تومان در حال اجراست و تاکنون کل پروژه ۴۳ درصد پیشرفت، زیرسازی کل پروژه ۵۹ درصد، زیرسازی مسیر چابهار- ایرانشهر ۷۴ درصد و زیرسازی ایرانشهر- زاهدان ۳۲ درصد و تاکنون پیشرفت مالی پروژه ۳۸ درصد بوده است.

وی افزود: خط ریلی چابهار- زاهدان- میلک- سرخس در مجموع یک‌هزار و ۶۴۰ کیلومتر طول دارد که ۶۱۰ کیلومتر آن از چابهار تا زاهدان و با احتساب خطوط فرعی ۷۳۰ کیلومتر است.

نماینده شرکت حمل و نقل و زیرساخت وزارت راه و شهرسازی در پروژه راه‌آهن چابهار- زاهدان گفت: در این پروژه ۳۴ ایستگاه ۹۰۰ تا یکهزار و ۷۰۰ متر مسافری و باربری، ۱۲۸ دستگاه پل بزرگ وکوچک و ۳۹ دستگاه تونل پیش‌بینی شده است.

وی خاطرنشان کرد: چابهار در آینده قطب تجارت و ترانزیت منطقه خواهد شد و باید هرچه سریع‌تر زیرساخت‌های آن در زمینه حمل و نقل فراهم شود.

46

کد خبر 1421240

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =