رئیس دیوان عالی کشور: با شعار مملکت اصلاح نمی‌شود

رئیس دیوان عالی کشور گفت: برای اتصال این نظام به ظهور امام زمان(عج) باید راه امام راحل و شهدا را پیمود نه اینکه تنها شعار دهیم چرا که با شعار مملکت اصلاح نمی شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از همدان ؛ آیت الله سیداحمد مرتضوی مقدم در آیین رونمایی از ساختمان های دادگستری همدان که به نام شهدا مزین شده است گفت: نظام جمهوری اسلامی امانتی در دست ما است اما عده ای شعار و حرف امام و شهدا را می زنند ولی راه درست را نمی دانند.

وی خاطرنشان کرد: نمی توان دم از عدالت و احقاق حق زد ولی به مردم ظلم کرد، اگر پاسخگوی خوبی به مردم نباشیم آنها را به نظام اسلامی بدبین می کنیم.

رییس دیوان عالی کشور تاکید کرد: برخی شعارهای خوبی می دهند اما با عمل شان موجب نارضایتی و بدبینی مردم به نظام جمهوری اسلامی می شوند.

آیت الله مرتضوی مقدم تصریح کرد: آنهایی که بر خلاف شعار و راه امام و شهدا حرکت کرده و مردم را نسبت به نظام بدبین کنند ضدانقلاب واقعی هستند.

وی ادامه داد: این افراد هر چند شعار انقلاب و طرفداری از امام راحل را می دهند اما در واقع ریشه انقلاب را با اعمال خود می زنند.

رییس دیوان عالی کشور افزود: در مقابل افردی هم هستند که دم از انقلاب نمی زنند ولی دنبال خوشحال کردن مردم و گشودن گره ای از کار آنان هستند و آنان انقلابی محسوب می شود.

وی اظهار داشت: امروز مردم درد و فقر کشیده و ظلم دیده هستند و احتیاج به لطف، محبت و رحمت دارند بنابراین مردم را باید مورد لطف و مرحمت خود قرار داد.

مقام ارشد قضایی کشور یادآور شد: فرد فقیر و رنج کشیده چنانچه به دادگاه مراجعه کرد نباید سر او فریاد کشید و از اتاق بیرون کرد بلکه باید وی را تکریم کرد.

رییس دیوان عالی کشور با بیان اینکه مردم گرفتار پاس کاری مدیران در ادارات شده اند افزود: با این کارها نمی شود انقلاب را حفظ کرد چرا که مدیران باید دل مردم را به دست آورند.

آیت الله مرتضوی اضافه کرد: برخی مدیران که پاسخگوی مردم نیستند نه تنها دلشان برای انقلاب نمی سوزد بلکه لیاقت مدیریت هم ندارند و باید اینها از صحنه مدیریت حذف کرد.

وی تاکید کرد: دستگاه قضایی وظیفه اجرای حق و عدالت را دارد و اگر احقاق حق و اجرای عدالت کرد و در راه شهدا پیش رفت موفق است، در غیر اینصورت ضرر کرده ایم.

48

کد خبر 1421414

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =