امام جمعه همدان: ترازوی عدالت در دست قضات است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان گفت: ترازوی عدالت در دست قضات است، لذا قضات باید این ترازو را بر مدار حق تنظیم کنند تا عدالت اجرا شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از همدان ؛ آیت الله حبیب الله شعبانی موثقی،  بالاترین آرمان و هدف انقلاب اسلامی را تحقق عدالت و عدالت‌ورزی در جامعه اسلامی دانست و گفت: امام راحل بارها بر اهمیت عدالت تاکید کردند همچنین فرمودند، فلسفه اصلی عید غدیر هم برای حاکمیت و تحقق عدالت است.

وی که در جمع قضات همدان سخن می گفت، خاطرنشان کرد: طبق آیات سوره حج اگر جان دادن برخی مردم و همت آنها نبود فساد عالم را فرا می گرفت و خبری از مسجد و اعتلای کلمه خدا نیز نبود.

امام جمعه همدان با بیان اینکه وجود نگاه فرهنگی در دادگستری همدان یک فرصت و غنیمت است افزود: نامگذاری ساختمان ها و سالن های دادگستری به نام شهدا کار ارزشمندی است.

آیت الله شعبانی موثقی با اعلام اینکه برخی مواقع اسامی تهی ولی گاهی مواقع هم اسامی حفظ کننده اسم رب است، تاکید کرد: شهدا برای ماندن اسم خداوند جان دادند بنابراین اسامی این عزیزان تو خالی نیست بلکه حرف برای گفتن دارد.

وی تصریح کرد: البته تنها نباید به نامگذاری اکتفا کرد چرا که این نام ها برای روشن شدن حقایقی برای ما است.

لازم به ذکر است، ساختمان ها و سالن های دادگستری همدان به نام شهدای گرانقدر نظیر سردار سپهبد قاسم سلیمانی، سردار حسین همدانی، سردار علی خوش لفظ، سردار میرزا محمد سلگی، سردار علی چیت سازیان، سردار محمد بروجردی و شهید بهشتی و شهید قدوسی مزین شده است.

48

کد خبر 1421415

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =