گروسی پس از دیدار با پمپئو درباره ایران چه گفت؟

فارس نوشت: مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پس از دیدار با وزیر خارجه آمریکا گفت که مذاکرات با ایران درباره دسترسی به چند سایت در داخل ایران، امیدوار کننده بوده است.

 «رافائل گروسی» مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پس از دیدار با «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا در وین گفت: «آمریکا یک شریک بسیار مهم برای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به شمار می‌آید و ما گفت‌وگوهای بسیار خوبی داشتیم.»

وی در ادامه اضافه کرد: «ما از ایران درخواست دسترسی کرده‌ایم که تا کنون اتفاق نیفتاده است اما در حال کار کردن بر روی این مسئله هستیم.»

مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: «هدف من این است که این دسترسی را به دست بیاوریم تا بتوانیم کاری که برای جامعه بین‌المللی ضرورت دارد را انجام دهیم. ما امیدواریم گفت‌وگوها با مسئولان ایرانی ما را به آن نقطه (حل مسئله دسترسی‌ به دو سایت در ایران) برسانند.»

وال‌استریت‌ژورنال چندی پیش نوشته بود مقام‌های آمریکایی از مدیر کل آژانس خواسته‌اند درباره مسئله دسترسی به سایت‌ها مقابل ایران سهل‌انگاری نکند.

برخی دیپلمات‌ها گفته‌اند فشارهایی روی آژانس اتمی اعمال شده تا پایان ماه جولای گزارش جدیدی در این خصوص منتشر کند. گروسی گفته که ضرب‌الاجلی وجود ندارد اما اگر تا پایان جولای هیچ همکاری از سوی ایران  صورت نگیرد، «بد می‌شود.» 

گروسی در گزارشی ماه ژانویه ایران را به عدم اعطای دسترسی به دو سایت و عدم توضیح درباره فعالیت‌های هسته‌ای خودش در گذشته متهم کرد. او خواستار توضیح ایران درباره این مسائل شد.
 

311311

کد خبر 1421646

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =