سه نوع گیربکس جدید تولید آزمایشی می‌شوند

شرکت نیرومحرکه که از شرکت‌های زیر مجموعه گروه صنعتی ایران‌خودرو به شمار می رود، اعلام کرد با اتکا به توان داخل و دانش مهندسان کشور، موفق شده است تا سه نوع گیربکس دستی و اتوماتیک را طراحی و به مرحله تولید آزمایشی برساند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، داود اسماعیل‌پور- مدیر عامل شرکت نیرومحرکه- با اشاره به برنامه تولید شرکت نیرو محرکه در سال جاری اظهار کرد: این شرکت با هدف توسعه قوای محرکه و عرضه محصولات اتوماتیک توسط گروه صنعتی ایران‌خودرو، تولید محصولات جدیدی از جمله گیربکس شش دنده دستی، گیربکس شش دنده اتوماتیک AMT، گیربکس شش دنده اتوماتیک AT و گیربکس شش دنده اتوماتیک DCT را در دستور کار قرار داده است.

وی افزود: گروه صنعتی نیرو محرکه با اتکا به دانش طراحی، فناوری، نوآوری و ساخت انواع گیربکس دستی و اتوماتیک خودرو، انواع موتورسیکلت به ویژه برقی، قطعات قوای محرکه و ارائه خدمات صنعتی و آموزشی به دنبال ایفای نقش مؤثر در زنجیره تامین صنعت خودرو و خلق ارزش پایدار از طریق فروش داخلی و صادرات برای سهامداران و سایر ذی‌نفعان است.

اسماعیل‌پور طراحی و ساخت گیربکس شش دنده دستی MT۶ را از جمله محصولات جدید این شرکت خوانده و گفت: این گیربکس با هدف بهبود قابلیت رانندگی، کاهش مصرف سوخت، بهبود تعویض دنده با استفاده از سینکرونایزرهای دوبل و تریپل و سیستم تعویض دنده کابلی است که  برنامه‌ریزی و روند تولید آن آغاز شده و در نیمه دوم سال جاری، تولید آزمایشی آن کلید خواهد خورد. پروژه طراحی و ساخت گیربکس نیمه اتوماتیک AMT۶ نیز جهت استفاده در خودروهای اقتصادی با هدف افزایش رضایت مشتری و راحتی رانندگی و کاهش مصرف سوخت تعریف شده است.

مدیرعامل شرکت نیرو محرکه تصریح کرد: خط مونتاژ گیربکس AT۶ در حال نصب بوده و تا پایان امسال به مرحله تولید آزمایشی خواهد رسید. از ویژگی های این محصول، سهولت در رانندگی و افزایش رضایت مندی مشتریان است.

این مقام مسئول، گیربکس DCT۶ را از دیگر محصولات آتی نیرو محرکه معرف کرد و گفت:  تولید این محصول نیز با هدف بهبود شتاب‌گیری و رضایت مشتری و همچنین کاهش مصرف سوخت در مقایسه با سایر خودروهای گیربکس اتوماتیک صورت گرفته که با طی مراحل نهایی، در سال ۱۴۰۱ صحه‌گذاری شده و در سال بع از آن (۱۴۰۲) به مرحله تولید آزمایشی خواهد رسید.

۲۲۳۲۲۵

کد خبر 1421903

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =