توسعه روستایی خراسان رضوی مورد غفلت واقع شده است

استاندار خراسان رضوی گفت: موضوع توسعه روستایی در خراسان رضوی مورد غفلت واقع شده و الگوی مثلث توسعه اقتصادی به دنبال جبران این مسئله است.

به گزارش خبرآنلاین از خراسان رضوی : علیرضا رزم‌حسینی عصر امروز در جلسه مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی استان که با محوریت شهرستان سرخس برگزار شد، اظهار داشت: در شهرستان سرخس با توجه به معین‌های اقتصاد مقاومتی شاخص فرصت خوبی بوجود آمده است.

وی با اشاره به اجرای مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی در استان متذکر شد: در طول سال‌های بعد از انقلاب باید همزمان با تکمیل زیرساخت‌های توسعه روستایی کشور به موضوع توازن توسعه‌ای هم توجه می‌شد.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: چون از موضوع توازن روستایی غفلت کردیم، مهاجرت‌ از روستا افزایش پیدا کرد. به هرحال در روستا طرح‌هایی برای ایجاد کسب وکار یا تربیت اقتصادی ایجاد نشد و در نهایت روستائیان به دلیل عدم اشتغال به حاشیه شهرها مهاجرت کردند.

رزم‌حسینی یکی از دلایل پیشبرد مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی را پیگیری و اراده فرمانداران دانست و گفت: نمونه‌هایی داشته‌ایم که به دلیل اراده و انگیزه فرماندار ظرفیت‌های شهرستان‎ها شکوفا شده و اقدامات با همدلی ارکان حکومت در شهرستان جلو رفته است.

وی بر استفاده از ظرفیت ستاد ویژه تدابیر اقتصادی استان تاکید کرد و گفت: تنها استانی هستیم که چنین فرصتی در اختیار ما قرار داده شده، لذا فرصت خوبی است که از آن به نفع تولید استفاده کنیم.

استاندار خراسان رضوی افزود: در این راستا مشکلات و موانع تولید در حوزه استان با همدلی مدیریت استان حل خواهد شد و موارد خارج از حوزه استان هم می‌تواند از طریق نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی برطرف شود.

در ادامه این جلسه مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان رضوی با بیان اینکه نگاه انسان باید نسبت به دنیا و آخرت نگاه متعادلی باشد، ضمن اشاره به دعای مکارم‌الاخلاق گفت: یکی از چیزهایی که به عمر انسان برکت می‌دهد این است که انسان از مالی که در اختیار دارد در راه خدا انفاق کند.

حجت‌الاسلام محمدحسین ایزدی با توجه به اجرای مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی خاطرنشان کرد: ایجاد اشتغال یکی از دغدغه‌های مسئولان شهرستان و استان است.

48

کد خبر 1422036

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =