کرونا ۱۲ هزار میلیارد تومان به گردشگری خسارت زد

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: شیوع بیماری کرونا ۱۲ هزار میلیارد تومان به بخش گردشگری کشور تا مرداد ماه خسارت زد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان علی اصغر مونسان بعدازظهر روز جاری در جریان بازدید از مجتمع گردشگری سرخه در استان سمنان در گفت و گو با خبرنگاران ابراز داشت: کرونا به بخش‌های مختلف اقتصادی خسارت زد و یکی از بخش‌ها گردشگری است، البته شیوع کرونا به بخش حمل و نقل و کسب و کارهای کوچک نیز به اندازه گردشگری خسارت وارد کرد.
وی ادامه داد: اگر همچنان توصیه به نرفتن سفر به دلیل شیوع کرونا ادامه یابد خسارت گردشگری بیشتر خواهد شد.
مونسان اظهار داشت: هشت میلیون نفر گردشگر خارجی سال گذشته به کشور سفر کردند و ایران دومین کشوری است که گردشگری با سرعت در آن رو به توسعه است.
وی اظهار داشت: گردشگری یکی از ظرفیت‌های اقتصادی کشور است و در زمان حاضر ۲‌ هزار و ۴۰۰ طرح با اعتبار ۱۳۷ هزار میلیارد تومان در این حوزه در حال اجرا است.
وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تصریح کرد: گردشگری اقتصاد نوظهور مردم پایه است که به اشتغالزایی کمک می‌کند.
وی اضافه کرد: ۵۰ هزار میلیارد تومان دولت برای جبران خسارت ناشی از کرونا درنظر گرفت و تاکنون گردشگری توانست تنها ۱۱۰ میلیارد تومان از این محل دریافت داشته باشد که امید است با تلاش شخص رییس جمهوری پرداخت تسهیلات جبران خسارت ناشی از کرونا سرعت یابد.
مونسان یادآور شد: تلاش می‌شود با استمهال وام در بخش گردشگری و استمهال مالیات فشار بر بخش گردشگری برداشته شده و این صنعت در کشور احیا شود.
وی خاطرنشان کرد: گردشگری مزیت زیادی دارد و یکی از مزیت‌های آن جبران خسارت با سرعت بالا است.

وی ادامه داد: در خرداد امسال با تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، ۲۰ میلیون نفر اقامت شب ثبت شد که درآمد حداقلی برای تاسیسات گردشی را به همراه داشت.
وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: با مهار موج دوم کرونا و از سرگیری فعالیت ها در مرحله اول گردشگری داخلی و سپس گردشگری خارجی فعال می‌شود.
مونسان وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برای بازدید از آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری استان سمنان وارد شهرستان سرخه شد و سپس در سمنان حضور یافت.وی عصر امروز دوشنبه و فردا سه شنبه برنامه هایی در شهرستان شاهرود دارد.
مجتمع گردشگری سرخه بزرگ‌ترین مجتمع گردشگری استان است و میزان اعتبار پیش بینی شده برای ساخت این مجموعه بیش از ۴۰ میلیارد تومان است.
احداث این طرح به عنوان بزرگ‌ترین طرح گردشگری استان از محل مصوبات سفر ریاست جمهوری در آذر ۹۷ است

وزیر میراث‌فرهنگی از مجتمع گردشگری در حال ساخت سرخه بازدید کرد

گفتنی است علی اصغر مونسان در بدو ورود به استان سمنان از روند ساخت این مجتمع گردشگری بازدید کرد.
مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان در حاشیه این بازدید با اشاره به اینکه این طرح بزرگ‌ترین مجتمع گردشگری استان خواهد شد، افزود: میزان اعتبار پیش بینی شده برای ساخت این مجموعه بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال است.
مهدی جمال افزود: احداث این طرح به عنوان بزرگ‌ترین طرح گردشگری استان از محل مصوبه‌های سفر ریاست جمهوری در آذر ۹۷ است.
وی اجرای این طرح‌ را در ماندگاری و جذب گردشگران در استان سمنان موثر دانست و تصریح کرد: مجتمع فرهنگی تفریحی خدماتی گردشگری سرخه در زمینی به مساحت  ۲۴ هزار مترمربع و با زیربنای ۹ هزار و ۲۰۰ مترمربع احداث می‌شود.
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان افزود: مجتمع فرهنگی و گردشگری سرخه در بخش گردشگری با ارائه خدمات پذیرایی مانند رستوران و کافه فعالیت می‌کند و کتابخانه، موزه، سالن چندمنظوره، کلاس و کارگاه‌های آموزشی از جمله بخش‌هایی است که در ساخت مجتمع فرهنگی و گردشگری سرخه در نظر گرفته شده است.
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان، علت انتخاب مکان احداث بزرگ‌ترین مجتمع گردشگری استان در نزدیکی پلیس‌راه سرخه را عبور و مرور جمعیت زیادی از مسافران و زائران از این محور مواصلاتی در این استان عنوان کرد.
اجرای طرح مجتمع گردشگری سرخه در طول یکسال گذشته با مشکلات تامین زمین و تصویب طرح نهایی مواجه بود و عملیات اجرایی پس از کلنگ زنی طرح در آذر ۱۳۹۸  آغاز شد و  اکنون اجرا به صورت ملی و در سطح وزارت میراث فرهنگی دنبال می‌شود.
وزیر میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی در سفر ۲ روزه خود به استان سمنان برنامه هایی در سه شهرستان سرخه، سمنان و شاهرود خواهد داشت.

48

کد خبر 1422805

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =