برگزاری اولین جلسه دادرسی الکترونیک در دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد/94 درصد ابلاغات در استان ، الکترونیکی است

با همکاری معاونت آمار و فناوری اطلاعات در دادگستری استان های کهگیلویه و بویر احمد و زنجان، اولین جلسه دادرسی الکترونیک برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان کهگیلویه و بویراحمد؛ دکتر حسن نگین تاجی در گفتگویی با خبرنگاران در استان اظهار داشت: آنچه که در سند تحول قضایی که هم در قانون آیین دادرسی کیفری و هم در قانون نیروهای مسلح به آن اشاره شده است، بحث دادرسی الکترونیک است.

برگزاری اولین جلسه دادرسی الکترونیک در دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد

۹۴ درصد ابلاغات در استان ، الکترونیکی است

با همکاری معاونت آمار و فناوری اطلاعات در دادگستری استان های کهگیلویه و بویر احمد و زنجان، اولین جلسه دادرسی الکترونیک امروز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان کهگیلویه و بویراحمد؛ دکتر حسن نگین تاجی در گفتگویی با خبرنگاران استان اظهار داشت: آنچه که در سند تحول قضایی که هم در قانون آیین دادرسی کیفری و هم در قانون نیروهای مسلح به آن اشاره شده است، بحث دادرسی الکترونیک است.

 دکتر نگین تاجی به ویژگی‌های دادرسی الکترونیک اشاره نمود و افزود: در شرایط شیوع ویروس کرونا، حضور ارباب رجوع و خطرات جانبی که برای سلامت و هم از لحاظ هزینه های رفت و آمد آنها در پی داشت، بدون حضور اصحاب دعوا که خوانده آن در استان زنجان است ،این دادرسی به صورت ویدئو کنفرانس، برای دادرسی و برای فرایند دادرسی انجام شده است.

 ابلاغ ۹۴ درصدی ابلاغات الکترونیکی، در استان

مقام ارشد قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه به برخی معضلات ابلاغ دستی و سنتی که اغلب اطاله دادرسی و تجدید وقت جلسات را در پی داشت، در خصوص برخی مزایای مهم ابلاغ الکترونیک اظهار داشت: کاهش حضور ارباب رجوع و هزینه های دادرسی و آمد و رفت اصحاب پرونده و اینکه از طریق این سامانه می توان بصورت الکترونیکی، بر عملکرد قضات نظارت، و آنها را مورد ارزشیابی قرار داد از مزایای این سامانه می باشد.

دکتر نگین تاجی به درصد رتبه ی استان در ابلاغ ابلاغات الکترونیک اشاره و تصریح کرد: خوشبختانه دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد جز استان‌های برتر، در زمینه ی ابلاغ ابلاغات الکترونیک درکشور است و ۹۴ درصد ابلاغات در استان کهگیلویه و بویراحمد به صورت الکترونیک انجام می شود.
دکتر نگین تاجی در ادامه گفت: ۹۸% ابلاغات در دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان، به صورت الکترونیک انجام می شود.


فراهم بودن برگزاری دادرسی الکترونیک درون استانی، در کهگیلویه و بویراحمد

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد با اظهار اینکه امکان برگزاری دادرسی الکترونیک در استان نیز وجود دارد، در همین زمینه افزود: این دادرسی یک جلسه رسیدگی کامل است که خوانده ی آن در شهرستان و استان دیگری با فاصله ی زیاد است و بدون این که لازم باشد در دادگستری حضور پیدا کند جلسه رسیدگی انجام می شود و چنانچه لازم باشد امکان برگزاری جلسه رسیدگی الکترونیکی نیز، با زندان مرکزی یاسوج فراهم است.

دکتر نگین تاجی رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان به موضوع خدمات نوبت دهی الکترونیک اجرای احکام حقوقی در مرکز استان اشاره نمود و گفت: با توجه به شرایط حال حاضر کرونا و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ، این خدمت در دادگاه های حقوقی مرکز استان ایجاد گردیده و مردم مراجعه ای به واحدهای اجرای احکام ندارند و خدمات اجرای احکام دادگاههای عمومی و انقلاب مرکز استان به صورت الکترونیک است.

46

کد خبر 1423106

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =