شهرک های صنعتی اشتهارد به بهشت سرمایه گذاران تبدیل شدند

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: طی دو سال گذشته هیچ واحد تولیدی و صنعتی در البرز به دلیل بدهی و موانع تولید، به تملک بانک ها در نیامده است.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از  اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، شهبازی در حاشیه بازدید و افتتاح چند واحد تولیدی در اشتهارد که روز سه شنبه صورت گرفت، با اشاره به اینکه امروز معاون محترم وزیر کشور دکتر دین پرست به دعوت استانداری البرز برای افتتاح و بازدید از واحدهای تولیدی حضور یافت، افزود: اشتهارد طبق مصوبه دولت در زمره شهرستان های کمتر برخوردار کشور قرار گرفت.
وی ادامه داد: رفع ممنوعیت شعاع ۱۲۰ کیلومتری برای شهرک های صنعتی اشتهارد که از سوی دولت تدبیر و امید بعنوان هدیه ای بزرگ از سوی دولت به سرمایه گذاران و تولیدکنندگان این استان محسوب می شود، که سبب معافیت های مالیاتی و امتیازات ویژه ای شد.
شهبازی گفت: همچنین این شهرستان پایلوت راه اندازی پنل های خورشیدی برای تامین برق در کشور شد و جاده چرمشهر-آبیک نیز بزودی برای تسهیل در تردد خودروها زیر بار ترافیک می رود.
وی افزود: شهرک های صنعتی اشتهارد تا پایان سال به شبکه گاز سراسری رینگ می شوند و طبق وعده ای که به صنعتگران واحدهای تولیدی داده شد، عملیات اجرایی اولین پست برق ۴۰۰ کیلوولت استان آغاز شده و پست بعدی نیز در زکی آباد در دستور برنامه قرار دارد.
استاندار البرز اضافه کرد: اکنون واحدهای تولیدی و صنعتی بزرگی در اشتهارد فعال هستند و برخلاف گذشته ای نچندان دور، شاهد تقاضای نیروی کار از سوی این واحدها هستیم.
وی گفت: در این شهرستان که مردم درصدد مهاجرت بودند، اکنون زندگی و شغل جریان دارد و سرمایه گذاری و تولید رونق گرفته است.
شهبازی افزود: امید است در جلسه ای که امروز با حضور صنعتگران و تولیدککنندگان و معاون وزیر کشور برگزار می شود، بارقه ای از امید برای فعالان اقتصادی استان همراه داشته باشد.
وی عنوان کرد: طی دو سال گذشته هیچ واحد تولیدی و صنعتی در البرز به دلیل بدهی و موانع تولید، به تملک بانک ها در نیامده است.
استاندار البرز گفت: در این مدت با تدابیری که اتخاذ شد و پیگیری های جدی، بیش از ۸۰ واحد تولیدی و صنعتی استان به چرخه تولید بازگشتند.
وی افزود: البرز با ۳ هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی و استقرار برندهای ملی، هیچ واحد بحران آفرینی نداشتیم.

46

کد خبر 1423159

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =