دومین جشنواره داستان نویسی بومی محلی چهارمحال و بختیاری با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری در آئین اختتامیه دومین جشنواره داستان نویسی بومی محلی چهارمحال و بختیاری برحفظ ادبیات عامیه چهارمحال و بختیاری تاکید کرد.

به گزارش خبرآنلاین از چهار محال وبختیاری :  ابراهیم شریفی  در آیین اختتامیه این جشنواره افزود : این جشنواره با موضوعات وحدت اقوام و انسجام ملی، رونق تولید، دفاع مقدس، انقلاب اسلامی، مدافعان حرم، قانون مداری و رعایت حقوق دیگران با حضور نویسندگان برگزار شد.
وی افزود : باتوجه به شرایط امسال و شیوع بیماری کرونا ، محرم امسال متفاوت از سالهای گذشته برگزار و مراسمات عزاداری امام حسین (ع) و یاران باوفای آنحضرت  ، ویژه تر از سالهای گذشته  با رعایت دستورالعمل های بهداشتی مقابله با کرونا برگزار خواهدشد  و انتظار از جامعه فرهنگی و هنری و رسانه استان اینست  که در اقناع سازی و قانع نمودن اقشار دیگر جامعه با توصیه به حفظ همه شرایط بهداشتی و برگزاری مراسم سوگواری را مد نظر قرار دهند .
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ادامه داد : خداوند متعال به قلم و آنچه با قلم می نویسند و بر صفحه کاغذ نقش می بندد سوگند می خورد.و دلیل عظمت قلم و نگاشته های قلم همان سوگندی است که خداوند بدان خورده است زیرا در قرآن کریم خداوند متعال همه جا به مظاهر عالم وجودی که خود خلق فرموده قسم می خورد
شریفی با اشاره به برگزاری مطلوب جشنواره دوم داستان نویسی بومی و محلی استان افزود: ضمن ارج نهادن به تلاش تمام دست اندرکاران برگزاری این جشنواره فاخر ما بعنوان حامیان هنر مندان ونویسندگان اعلام می کنیم که در کنار شما فرهیختگانی که برای حفظ و حراست از فرهنگ عامیانه استان تلاش می نمایند هستیم  و دراستان چهارمحال و بختیاری در مورد اقوام نوشتن ، با توجه به ادبیات عامیانه و داشتن این سرمایه ارزشمند است و باید از فرصت ها استفاده نمود و بدور از حواشی  و درجهت توسعه فرهنگ و هنر در این راستا تلاش خود را دوچندان نمائیم و در جهت توسعه ادبیات داستانی  سرزمینمان گام های موثری را برداریم .
معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و دبیر اجرایی دومین جشنواره داستانی بومی و محلی استان نیز در این مراسم گفت : بیش از ۵۰۰ اثر به دبیرخانه دومین  جشنواره استانی داستان نویسی بومی و محلی این استان ارسال شد  ونویسندگان و  ادب دوستان استان استقبال خوبی از این جشنواره نمودند
سید حسین نژاد حسینی افزود : دومین جشنواره استانی «داستان نویسی بومی و محلی» به همت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری، انجمن ادبیات داستانی استان و انجمن نویسندگی سخن شهرکرد برگزار شد .
وی در ادامه افزود: شناسایی و معرفی ظرفیت های ادبی استان، توجه به نیازها و موضوعات فرهنگی استان از طریق ظرفیت هنر داستان، معرفی داستان به عنوان گونه ای مؤثر در ایجاد جریان فرهنگی مطلوب و معرفی آداب، سنن و حفظ اصالت های فرهنگی، از اهداف برگزاری دومین جشنواره استانی «داستان نویسی بومی و محلی» است.
نژاد حسینی ، وحدت اقوام و انسجام ملی، رونق تولید، دفاع مقدس، انقلاب اسلامی، مدافعان حرم، قانون مداری و رعایت حقوق دیگران را از جمله موضوعات دومین جشنواره استانی «داستان نویسی بومی و محلی» در چهارمحال و بختیاری عنوان کرد.
وی در ادامه ابراز کرد: شاد زیستن بر پایه معنویت، سبک زندگی ایرانی اسلامی، آداب، سنن و اصالت های فرهنگی استان از دیگر موضوعات دومین جشنواره استانی «داستان نویسی بومی و محلی» در چهارمحال و بختیاری است.
معاون فرهنگی گفت: دومین جشنواره استانی «داستان نویسی بومی و محلی» در چهارمحال و بختیاری در رده سنی کودک و نوجوان ۶ تا ۱۳ سال، جوان ۱۴ تا ۲۵ سال و بزرگسال ۲۵ سال به بالا برگزار شد .
در پایان هیات داوران در بخش کودک و نوجوان نفر اول نگین حسن پور  با داستان سکوت ، نفر دوم یاسمین ابراهیمیان  با اثر بره گدا و نفر ات سوم علی غنی زاده با اثر شهر مورچه های باسواد و غزل خدابخشی با اثر یلدا و ریحانه  طاهری با اثر تارهای ترنج و نیکا نادری با اثر دستهای کوچک و قلبهای بزرگ و مزگان سادات موسوی لردجانی با اثر شالی به رنگ آبی  را شایسته تقدیرمعرفی کردند.
در بخش جوان نیز نفر اول مسعود محمدی با داستان سرابی ، نفر دوم طیبه ظفریان با اثر سرزمین لاله های سرخ  و نفر سوم فاطمه ظفریان  با داستان چه بگویم و سیمین رحیمی  با اثر عبدل دست دراز و علیرضا رئیسی با اثر امانت شهید به عنوان شایسته تقدیر معرفی شدند.

48

کد خبر 1424050

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =