واکنش هدیه تهرانی به فیلم پرحاشیه‌ای که علی زندوکیلی منتشر کرد

هدیه تهرانی بازیگر سینمای ایران که از فعالان حوزه محیط زیست هم به شمار می‌رود با انتشار نامه‌ای به ویدئویی که علی زندوکیلی منتشر کرد و حواشی پس از آن واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در روزهای گذشته انتشار ویدئویی از علی زندوکیلی خواننده پاپ که در آن اعلام کرده بود قصد نگهداری از یک بچه شیر را دارد در شبکه‌های اجتماعی حاشیه‌ساز شد و بسیاری از دوستداران محیط زیست به آن واکنش نشان دادند. یکی از این افراد هدیه تهرانی بود که با انتشار یک نامه به انتقاد از این حرکت و نقد وضعیت نگهداری حیوانات وحشی در برخی از مراکز نگهداری پرداخت.

متن نامه هدیه تهرانی را در ادامه بخوانید:

«با دیدن این ویدئو می‌توان متوجه شد که هنرمند گرامی،  جناب آقای زندوکیلی که قصد نگهداری بچه شیری را داشتند و در این خصوص فیلمی را در صفحه خود به اشتراک گذاشتند از نابهنجار بودن  این موضوع آگاه نبودند و شاید واگذارکنندگان این بچه شیر جدا کردنش را از مادر نابهنجاری نمی‌دانستند و یا دلائل دیگری داشتند که به راحتی امکان انتشار این ویدیو را نیز دادند!... چرایی و سوالا ت بسیاری در این خصوص وجود دارد،  البته نه از جناب زندوکیلی که به نظر بسیار علاقمند به حیات وحش هستند اما ظاهرا ناآگاه از اصول زیست آنها و این عدم آگاهی  در بسیاری از علاقمندان به حیوانات نیز دیده می‌شود! 

این موضوع و همینطور  موضاعات بیشتری  مثل (کاریزا) توله خرس ۲ ساله که به دلیل بی‌توجهی با طناب در قفس خود خفه شد باعث می‌شود نه تنها توجه علاقمندان به حیوانات که مهمتر از آن توجه “مسئولین را بیشتر به موضوعاتی مثل چرائی واردات و یا صادرات حیات وحش غیربومی، ضرورت وجود باغ‌وحش‌ها، قاچاق حیات وحش و لزوم ایجاد مراکز بازپروری و نگهداری معطوف کنیم.“ 

مصائب و موضوعات بسیار گسترده‌ای در زمینه حیات وحش و حفظ ارزش‌های طبیعت و محیط زیست  وجود دارند و به همین دلیل پرداختن و رسیدگی به  موضوع باغ‌وحش‌ها و مراکز نگهداری و قاچاق حیوانات هرگز در اولویت قرار نگرفته است. 

با این وجود مسائل  اخیر فرصتی است که مسئولین پاسخ این سوالات را داده و به کمک کارشناسان و علاقمندان راهکار این معضلات را پیدا کنند و توجه خود را به حیات وحش و محیط زیست مهجور کشورمان بیشتر کنند! 

از همه علاقمندان به حیوانات خواستاریم که در  ترویج و نگهداری از حیات وحش جدا خودداری کنند و در راستای تشکیل و بهینه‌سازی مراکز نگهداری با اصولی صحیح و جلوگیری از قاچاق حیات وحش، چه توسط اشخاص حقیقی چه باغ‌وحش‌ها  همراه باشند.»

در این باره بیشتر بخوانید: دردسرهای علی زندوکیلی و یک فیلم جنجالی

258258

کد خبر 1424321

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۱
  17 46
  خطاب به همه به اصطلاح مدافعان حیوانات : در این کلیپ این همه ابراز احساسات و محبت به بچه شیر مثل بوسیدن و بغل کردن دیده نشد و کلید کرده اید به یک جمله که ببرم شیر را در خانه نگهداری کنم ؟! کل جنجال سر یک جمله ؟ حیوانات هم فرزندانشان را تا آخر عمر ترشی نمی اندازند و بعد مدتی خود بخود فرزندان این جانداران سراغ قلمرو خود می رود ! شما نقدا به کارهای مهمتر بپردازید و بخاطر یک جمله این قدر حاشیه نسازید ! همه مشکلات حل شده بود مانده بود جدا کردن یا نکردن یک بچه شیر از مادرش !
  • IR ۱۴:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۱
   31 5
   این مثلا فعالان محیط زیست غیر از بیانیه صادر کردن کار دیگری هم بلد هستند؟؟ خیلی نگران حیات وحش هستن بروند سری به باغ وحش هایی مثل باغ وحش کرج و ارم و ... بزنند که بیشتر شبیه کشتارگاه حیوانات است و فکری برای آنها کنند
  • IR ۱۵:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۱
   21 3
   آی کیو برای اون حیوان ماچ هم شاید شکنجه باشد جای آن حیوان و شرایط نگهداری اش حساس است وکرنه مثل اون طوله خرس با طناب خودش یا به نحوی دیگر خفه شده یا می میرد! این شیره نه گربه متوجهی که !
  • IR ۲۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۱
   1 4
   آی کیو گفتی یاد آی کیوی این به اصطلاح حامیان حیات حیوانات افتادم که هیچ ارزشی برای حیات انسان قائل نیستند مخصوصا حامیان وطنی. اون موقع که ترامپ ، نماد تمام عیار زیست آمریکایی داشت کودکان را از والدینشون جدا می کرد، یک توئیت اعتراضی ساده هم نزدند. ...
 • IR ۱۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۱
  7 6
  در ترویج و نگهداری از حیات وحش جدا خودداری کنند؟؟؟ یعنی چه این جمله؟
 • مدافع حقوق انسانها IR ۱۳:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۱
  15 0
  لطفا به این خبر واقعی دقت کنین : "در جمهوری چک یک مرد ۳۳ ساله خوراک شیر نری شد که در خانه نگهداری می‌کرد." اینم لینکش : https://www.alef.ir/news/3971215060.html
  • IR ۰۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۲
   11 0
   نوش جونش امیدوارم دیگه کسی هوس نکنه شیروپلنگ ببره خونه نگهداری کنه
 • فرناز IR ۰۸:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۲
  0 0
  جداکردن فرزندازمادرش یک جنایته وبس چه انسان باشه چه حیوان