۲۲ پروژه منابع طبیعی وآبخیزداری در هفته دولت افتتاح می‌شود

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان از افتتاح ۲۲ پروژه منابع طبیعی و آبخیزداری به ارزش ۲۳۵ میلیارد ریال همزمان با هفته دولت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان جعفر مرادی حقیقی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان روز شنبه در نشست خبری در فضای مجازی برای اعلام برنامه‌های هفته دولت در استان سمنان افزود: از ۲۲ پروژه قابل افتتاح مربوط به مجموعه منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان ، ۱۷ پروژه عملیات آبخیزداری  ، ۴ پروژه عملیات بیابانزدایی و یک پروژه اجرای عملیات جنگلکاری بوده و محل تامین اعتبار پروژه های مذکور از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی درنظر گرفته شده است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان افزود : کنترل سیل، ممانعت از فرسایش بی رویه خاک و تغذیه سفره‌های آب‌های زیر زمینی از جمله اهداف مهم برای اجرای پروژه‌های آبخیزداری است.
مرادی حقیقی در ادامه با دعوت عمومی از اقشار مختلف مردم برای صیانت از عرصه های منابع طبیعی، رسانه‌ها را به عنوان بازوان اصلی فرهنگسازی توسعه و حفاظت از این میراث ارزشمند دانست.
وی حفظ منابع طبیعی را یک رسالت ملی دانست و یادآور شد : فرهنگ استفاده صحیح از منابع طبیعی با مشارکت آحاد مردم نیاز به نهادینه سازی دارد.
مرادی حقیقی در بخش دیگری از سخنان خود از پوشش گیاهی مطلوب امسال به عنوان یکی از سال های بیاد ماندنی در چند دهه گذشته نام برد و گفت : پوشش گیاهی مناسب که به دنبال ترسالی امسال اتفاق افتاد زمینه مساعدی برای وقوع آتش سوزی احتمالی در مراتع و جنگل های استان فراهم کرده است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان با ابراز خرسندی از تعداد کم آتش سوزی ها در این استان گفت : سه شهرستان مهدیشهر، شاهرود و میامی به عنوان سه شهرستان در خطر آتش سوزی مراتع و جنگل ها می باشند .
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان  از شهریورماه به عنوان مستعدترین زمان برای آتش سوزی در مراتع و جنگل ها نام برد و گفت: با توجه به پوشش گیاهی غنی و مناسب امسال و خشک شدن این پوشش گیاهی خطر آتش سوزی در این مقطع از سال و به ویژه در سه شهرستان مهدیشهر و شاهرود و میامی بسیار بیشتر است.

۴۶

کد خبر 1424371

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =