نمایش « بغض شیرین»؛ روایتی آزاد از زندگی شهید «حسینی بکتری»

نویسنده و کارگردان دفاع مقدس استان فارس از تولید نمایشی جدید با عنوان « بغض شیرین» خبر داد و گفت: این نمایش چهارمین اثر گروه نمایش مردمی مهنا است که به زودی به روی صحنه می‌رود.

به گزارش خبرآنلاین از شیراز : دفاع مقدس که این روزها به آستانه چهل سالگی نزدیک می‌شود، روایت‌های خواندنی و زیبایی دارد که جز با زبان هنر نمی‌توان آنها را ترسیم کرد.

در استان فارس نیز که به فرهنگ، هنر و ادب شهره است، گروه‌های هنری هستند که به ترسیم زیبایی‌های دفاع مقدس می‌پردازند. گروه نمایشی مهنا یکی از این گروه‌های هنری است که تاکنون ۳ اثر نمایشی با موضوع دفاع مقدس و عفاف را به صحنه برده و اکنون در حال آمده کردن چهارمین اثر خود با نام « بغض شیرین» است.

بهرام میرزایی نویسنده و کارگردان دفاع مقدس استان فارس  در این باره اظهار داشت: چهارمین اثر نمایشی گروه مردمی مهنا در مراحل نهایی تمرین قرار دارد و در آینده نزدیک به روی صحنه می‌رود.

وی افزود: قرار بود نیمه دوم سال ۹۸ بعد از نمایش پل کارون زندگی‌نامه یکی دیگر از شهدا به اثر نمایشی تبدیل شود که به دلیل کرونا و ادامه‌دار شدن شرایط این بیماری تصمیم به اجرای یک نمایش مونولوگ گرفتیم چراکه امکان تشکیل گروه بزرگ نمایشی نبود.

نویسنده و کارگردان دفاع مقدس استان فارس  با بیان اینکه پس از بررسی زندگی شهید نورالدین حسینی بکتری برای نمایش انتخاب شد، بیان کرد: کار تحقیق از یک سال قبل آغاز شد و در خردادماه نیز متن نمایش به نگارش درآمد در نهایت با انتخاب بازیگر تمرینات در تیرماه شروع شد و همچنان نیز ادامه دارد.

میرزایی درباره نمایشنامه «بغض شیرین» و تفاوتش با آثار گذشته گفت: نمایشنامه مهنا و پل کارون یک اقتباس وفادار و در قالب یک تئاتر مستند تولید شده ولی نمایشنامه بغض شیرین یک اقتباس آزاد از زندگی شهید سید نورالدین حسینی بکتری است که در قالب یک غزل عاشقانه نمایشی از زبان دخترش شیرین روایت می‌شود.

وی با بیان اینکه این اثر ۴۵ دقیقه است، عنوان کرد: بازیگری این نمایش به عهده زهرا راعی بوده و اجرای عموم این نمایش با توجه به شیوع ویروس کرونا به شیوه آنلاین است.

میرزایی در کارنامه خود نمایش مهنا براساس زندگی شهید عباس دوران، نمایش پل کارون براساس زندگی شهید شاهرخ ضرغام و یک نمایش خیابانی با موضوع عفاف و حجاب دارد. گروه نمایش مردمی مهنا تاکنون سه نمایش در حوزه دفاع مقدس تولید کرده و ۲۵ هزار نفر این آثار را به صورت رایگان تماشا کرده‌اند.

46

کد خبر 1424415

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =