راه اندازی یگان حفاظت اراضی دولتی در منطقه آزاد اروند

مدیر اطلاعات جغرافیایی و طرح های کلان توسعه زیرساخت سازمان منطقه آزاد اروند، گفت: با عنایت به لزوم پایش و حفاظت از اراضی دولتی واقع در محدوده سازمان منطقه آزاد اروند، گشت مشترک حفاظت از اراضی دولتی تشکیل و شروع به کار نمود .

به گزارش خبرآنلاین از سازمان منطقه آزاد اروند، مجید رحیمی قشقایی با اشاره به گستردگی محدوده جغرافیایی منطقه آزاد اروند و افزوده شدن محدوده های شهری و روستایی شهرستان های آبادان و خرمشهر به این گستره، خاطرنشان کرد: این اراضی بعنوان سرمایه ارزشمند مردم منطقه و بستر پیاده سازی طرح‌های توسعه  مطرح هستند، که به منظور پیشگیری از تصرفات غیر مجاز و دست اندازی به حقوق شهروندان تحت کنترل بیشتر قرار گرفتند. این یگان  با همکاری و هم افزایی حوزه‌های حراست و حقوقی منطقه آزاد و همچنین ادارت راه و شهر سازی، به خدمت می پردازد.

رحیمی اظهار داشت: بدلیل وسعت بالای حدود ۳۵۰۰۰ هکتاری منطقه ناگزیر به استفاده ابزار هوشمند نظیر سنجش از دور و GIS هستیم و در فاز نخست در کنار بازدید محلی از تحلیل این داده‌ها بهره می بریم.در ‌گام بعدی و با همکاری حوزه فناوری اطلاعات، سامانه تعاملی پایش اراضی و همچنین سامانه تحلیل تصاویر پهبادی که تجربه موفقی در برخی کلان‌شهرها بوده است، در دستور کار قرار خواهد گرفت.

46

کد خبر 1425143

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =